Kontakt

Střední škola zahradnická a technická Litomyšl
570 13 Litomyšl, T. G. Masaryka 659
telefon: 461 313 611
mobil: 775 558 223
e-mail: skola@szat.cz

Najdete nás na Facebooku

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství

Školní závod

Školky Litomyšl

Zde se nacházíte: Úvod » Obecné aktuality » Hasičská majálesová soutěž

Hasičská majálesová soutěž

Když jsme my, ta naše slavná parta, vymýšleli plán na Litomyšlský majáles 2014, jako první nás napadlo, že to uděláme stejné nebo aspoň podobné jako minulý rok. Traktor s dvěma vleky nazdobený pentlemi musel na reprezentaci školy stačit. S tímto návrhem jsme hrdinsky přišli na majálesový štáb s pocitem, že budeme slavit úspěch jako minule. Bohužel, po zvážení všech faktorů jsme naši zemědělskou soupravu zamítli. Všichni byli rádi, že jsme vzali rozum do hrsti a nelámali to přes koleno. To ovšem ještě nikdo netušil, co nás napadlo jako druhá možnost.
Datum publikování: 3.5.2014 | Vložil/a: Jiří Šváb

„Bude to originální, ale náročné na organizaci.“

Věděli jsme to všichni, kdo byl u zrození nápadu uspořádat Hasičskou soutěž studentů v požárním útoku. Dlouho jsme nečekali a dali jsme se do plánování. První věcí, kterou bylo potřeba jednoznačně sehnat, byla hasičská technika. Tu nám ochotně půjčil SDH Krchleby, odkud pochází jeden člen našeho týmu David Čížek – strojník. Káď na vodu nám zapůjčil SDH Sedliště, u kterého ji domluvil náš spoj savic Matěj Macek. Relativně první větší problém byl ten, kde sehnat vodu na trénování a následně i na soutěž. Jako správní hasiči jsme prvně hledali vodní hydrant. Ten nám ovšem škola zamítla otevřít, a když jsme si zjistili cenu za kubík vody, tak jsme se ani nedivili. Se skvělým nápadem přišel Jakub Rejman, který má známosti v ZD Dolní Újezd a sehnal odtud 4 nádrže od postřiku o objemu 1 kubík. A kde brát vodu samotnou? Zavolali jsme do ZDCHP Litomyšl, zda-li by byli ochotni nám jednou za čas s lejtou dovést pár kubíků. Souhlasili a cca jednou za čtrnáct dní se z Loučné ztratilo trošku vodyJ... Terče si vzali na starost Martin Šolc a Jan Špelda Gargamel. Svůj sportovní koš si donesl Pavel Neumann, stejně jako Jan Stráník si donesl svůj sportovní rozdělovač. Soutěž by se neobešla bez pomoci pánů učitelů Kopeckého, Dvořáka, Klusoně, Vopálky, Jánského, Kazdy, Řezníčka, kteří nás učí na praxe a paní učitelky Štrofové. Patří jim veliký dík, za to, že nám hodně pomáhali jak při organizaci, tak při shánění cen pro vítěze i při svozu věcí potřebných na soutěž v rámci vytížení autoškoly na traktor. Tímto bychom dále chtěli poděkovat Pekárně Borová za ceny v podobě dortu a koláčů, a Majálesovému štábu za pohár a další věcné ceny.

Kdybych měl celou soutěž shrnout, myslím si, že probíhala na úrovni a bylo to skvěle strávené odpoledne. Pořadí týmů se určovalo podle příchodu na soutěž, a jelikož jsme soutěž chystali od sedmé hodiny ranní, začátek soutěže byl náš. Na nástup přišli 3 týmy, proto byla jistota, že každý něco dostane. Jako druhý šel tým ze SPGŠ Litomyšl a jako třetí startoval tým 3.A ze Zetešky. Šlo se na dvě kola, pro všechny to bylo lepší, více jsme si to užili a případně se mohly opravit chyby z prvního útoku. Pak přišel konec, zapsal se poslední čas a bylo jasné, kdo vyhrál. Opět jsme se seřadili na nástup a náš hlavní rozhodčí, pan Kopecký, pronesl verdikt: „Třetí místo obsadilo družstvo z pajdáku. Na druhém místě se umístilo družstvo 3.A od nás. Zbývá nám poslední místo, vyhráli spravedlivě a myslím si, že si výhru zasloužili. Tým 2.A!“ Cenu jsme s radostí převzali. Po ukončení soutěže jsme pečlivě místo uklidili, ale i tak se nám odtud vůbec nechtělo. Zůstali jsme tam až do pěti, pojídali jsme dort za první místo a rozebírali dojmy ze soutěže. Večer nás už čekala hezká podívaná na MISS – Majáles.

Doufáme, že se vám soutěž líbila a budeme rádi, když příští rok nás i ostatní přijdete opět podpořit.

Naším přáním je, aby byla Střední zahradnická a technická škola Litomyšl dobře reprezentována a věříme, že je vedení této školy s naší snahou spokojeno. Velmi bychom ocenili jeho názor, který by byl motivací pro další aktivity nejenom naše, ale i našich ostatních spolužáků.

S přátelským pozdravem za pořadatelský tým 2.A Adam Křesťan