Kontakt

Střední škola zahradnická a technická Litomyšl
570 13 Litomyšl, T. G. Masaryka 659
telefon: 461 313 611
mobil: 775 558 223
e-mail: skola@szat.cz

Najdete nás na Facebooku

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství

Školní závod

Školky Litomyšl

Zde se nacházíte: Úvod » Obecné aktuality » Italští studenti na odborné praxi

Italští studenti na odborné praxi

Ve dnech 18. 10. – 26. 10. 2014 proběhla na naší škole tradiční výměnná praxe sedmi italských studentů a dvou učitelů z partnerské školy v Crodu.
Datum publikování: 6.11.2014 | Vložil/a: Bohuslav Patočka

V rámci praktické výuky vysázeli studenti živý plot kolem nového parkoviště školy, zúčastnili se hodin vazačství, kde se seznámili s technikou výroby podzimních vazeb, a prohlédli si zelenou učebnu. Zde zpracovávali projekt permakulturní prvky v zahradě. Součástí výměnného pobytu byla také účast studentů v hodinách teoretické výuky.

Protože se na naší partnerské škole vyučuje technologie výroby piva, byl program obohacen o exkurze do českých pivovarů (pivovar Rychnov nad Kněžnou, pivovar Veselka v Litomyšli a pivovar U Fleků v Praze).
Součástí výměnné praxe je také seznamování se s českou kulturou i každodenním životem. Spolu s českými studenty a učiteli absolvovali Italové návštěvu plaveckého bazénu, bowling, diskotéku, hru „Poznej Litomyšl“ i exkurzi do White Gallery v Osíku. Studenti se zaměřením na cestovní ruch se bravurně zhostili své úlohy a zároveň si zdokonalili své jazykové dovednosti. Závěrečný den byl tradičně věnován výletu do Prahy.

Na jednáních s panem ředitelem přizvali italští učitelé zástupce naší školy k účasti na slavnostech 35. výročí školy v Crodo, které proběhne začátkem prosince, předběžně se domluvila praxe českých studentů v Itálii v roce 2015 a nastínily se možnosti další spolupráce, včetně případného zapojení do programu Evropské Unie Erasmus Plus.

Veronika Řechková

Fotogalerie

Skupina italských studentů a učitelů
Zpracování projektu italských studentů
Slunečná zahrada - it.studenti
Chov králiků, zelená učebna studenka Azzura
Chov králiků, zelená učebna
Chov králiků, zelená učebna
Chov králiků, zelená učebna
Chov králiků zelená učebna
Chov králiků, zelená učebna
Chráněné zelená učebna - zimoviště plazů
Květinová spirála
Výsadba živého plotu
Výsadba živého plotu
Výsadba živého plotu
Výsadba živého plotu
Společná výuka
Aranžování
Jde jim to
Baví mě to
Claudia aranžuje
Zvítězili jsme!
Barokní skvost - Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Před úžasnou White Gallery