Kontakt

Střední škola zahradnická a technická Litomyšl
570 13 Litomyšl, T. G. Masaryka 659
telefon: 461 313 611
mobil: 775 558 223
e-mail: skola@szat.cz

Najdete nás na Facebooku

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství

Školní závod

Školky Litomyšl

Zde se nacházíte: Úvod » Obecné aktuality » Mistr světa na vánoční výstavě

Mistr světa na vánoční výstavě

Co všechno můžete vidět na vánoční výstavě v technické části naší školy
Datum publikování: 1.12.2013 | Vložil/a: Jiří Šváb

Návštěvníci budou mít jedinečnou šanci shlédnout modely formule 1, sportovních vozů, diorámat a lodí - klasickou stavbou, z plastu i kartonu. U některých exponátů budou moci návštěvníci vidět, jak probíhá stavba. Modely budou vypůjčené od modelářů Aloise Vašíčka, několikanásobného mistra republiky a mistra světa, a Tomáše Vašíčka, studenta technických oborů na naší škole ze 4. B, který se s některými lodními modely zúčastnil mistrovství ČR ve Vysokém Mýtě, kde byl jeden jeho model oceněn bronzovou medailí. 

Modely budou vystavené v přízemí technické části školy.

Radomka

A co dál?

Jako každý rok, zde bude k vidění spoustu druhů zemědělské techniky, podle které si žáci vysvětlují základní principy mechanismů. Například ze zemědělské techniky vystaví Zemědělské družstvo Litomyšl řezačku John Deere, student D. Horáček vystaví traktor s lesní nástavbou a vyvážečkou dříví, student M. Macek vystaví traktor New Holland 6080 s návěsem WTC, k vidění bude i samochodný postřikovač a mnoho dalších zajímavých i historických strojů. Z dopravní techniky bude vystaven tahač návěsů p. Svědíka, pracovní čtyřkolka p. Halouzky nebo vypůjčená Tatra ze ZD Dolní Újezd.

Snahou technické sekce naší školy je všestrannost žáků, a proto se zde nevystavují pouze zemědělské a dopravní stroje, ale i závodní stroje. Z této kategorie uvádíme motokrosovou motorku studenta L. Kulhánka, P. Neumanna a D. Vacka nebo autokrosový speciál kategorie Super Buggy Audi V8 A. Křesťana.

Součást výstavy je i prohlídka školy. Průvodci z řad žáků Vás provedou jak jednotlivými učebnami, tak i například ruční zámečnickou dílnou, svařovnou, frézovnou nebo soustružnou, kde se odehrává praktická výuka a u jednotlivých stanovišť řeknou vlastní názor z pohledu žáka.

Těšíme se na brzké shledání u nás na Zetešce!

Fotogalerie

Mistr světa na vánoční výstavě
Mistr světa na vánoční výstavě
Mistr světa na vánoční výstavě