Kontakt

Střední škola zahradnická a technická Litomyšl
570 13 Litomyšl, T. G. Masaryka 659
telefon: 461 313 611
mobil: 775 558 223
e-mail: skola@szat.cz

Najdete nás na Facebooku

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství

Školní závod

Školky Litomyšl

Zde se nacházíte: Úvod » Obecné aktuality » Naše škola opět obhájila statut Autodesk Academia

Naše škola opět obhájila statut Autodesk Academia

Ve čtvrtek 5. 11. – 6. 11. 2015 se zástupci naší školy Ing. Josef Štancl a Josef Herynek zúčastnili Výroční konference Autodesk Academia Fórum 2015, která se konala v Aule profesora Braunera na VÚT Brno - Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií.
Datum publikování: 10.11.2015 | Vložil/a: Jiří Šváb

Byl to již 15. ročník akademického setkání uživatelů a příznivců produktů Autodesk, kde naše škola patří mezi zakládající členy. Vyslechli jsme mnoho zajímavých přednášek. Závěrem prvního dne jednání převzali zástupci naší školy plaketu Autodesk Academia Programu – pro strojírenství. Druhý den konference byl pak zaměřen na prohlídku vybraných laboratoří při VÚT Brno, namátkou uvádím:

> Prohlídka laboratoře -Virtuální realita (power wall)

> Prohlídka laboratoře Mechatroniky

> Lasertracer - systém pro kalibraci obráběcích a souřadnicových měřicích strojů

> Prohlídky laboratoří Ústavu konstruování - 3D metalický tisk

> Formule - TU Brno Racing, součástí výstavy byl monopost Dragon.

Autodesk Academia Program je projekt zaměřený na zkvalitnění výchovy nové technické generace, po které je nyní na trhu práce velká poptávka. Je založen na soustavné spolupráci se společnosti Computer Agency o.p.s., vedoucí softwarové společnosti v oblasti návrhu, správy a sdílení digitálních dat firmy Autodesk, s vysokými a středními školami v České i Slovenské republice.

Uvědomujeme si totiž potřebu zavedení tohoto typu výuky již ve středním vzdělávání a to nejen kvůli potřebám vysokého školství technického typu, ale především pro praxi odborných pracovníků ať středoškolského či vysokoškolského vzdělání.

Naše škola je jedinou střední školou v Pardubickém kraji, která uvedený statut Autodesk Academia vlastní.

Josef Herynek

Fotogalerie

Naše škola opět obhájila statut Autodesk Academia