Kontakt

Střední škola zahradnická a technická Litomyšl
570 13 Litomyšl, T. G. Masaryka 659
telefon: 461 313 611
mobil: 775 558 223
e-mail: skola@szat.cz

Najdete nás na Facebooku

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství

Školní závod

Školky Litomyšl

Zde se nacházíte: Úvod » Obecné aktuality » Seminář na téma Strip Till

Seminář na téma Strip Till

Dne 2. 5. 2017 jsme se zúčastnili odborného semináře na téma Strip Till aneb způsob pásového zpracování půdy, který se uskutečnil v obecním hostinci v Bučině.
Datum publikování: 11.5.2017 | Vložil/a: Jiří Šváb

Seminář začal v 9:00 první prezentací, kterou komentoval doc. Ing. Václav Brant, a která nás měla seznámit s problematikou zpracování půdy Strip Till. Dále popsal výhody a nevýhody této metody, ochranné postupy a hnojení rostlin po zasetí i v průběhu vegetace.

Dále následovala prezentace pana Ing. Pavla Dvořáka, který zastupoval firmu Kverneland a představil nám stroje, které se používají pro pásové zpracování půdy. Rozdělil je podle různých kategorií a svůj komentář doplnil o zajímavá videa.

Třetím a zároveň posledním bodem semináře byla přednáška pana Jindřicha Šmögera, který nám pomocí fotografií ze svých pozemků a pomocí svých zkušeností představil metodu Strip Till v praxi.

Ve 13:00, kdy končila přednáška, se všichni odebrali na pole pana Šmögera, kde mohli vše vidět naživo, avšak my už jsme museli odjet, takže jsme se bohužel nemohli připojit. Každopádně to bylo velmi zajímavé a přínosné do budoucna. Rád se opět zúčastním dalšího podobného semináře.

Vítězslav Dostál, M3A