Kontakt

Střední škola zahradnická a technická Litomyšl
570 13 Litomyšl, T. G. Masaryka 659
telefon: 461 313 611
mobil: 775 558 223
e-mail: skola@szat.cz

Najdete nás na Facebooku

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství

Školní závod

Školky Litomyšl

Zde se nacházíte: Úvod » Obecné aktuality » Naše škola obhájila statut Autodesk Academia

Naše škola obhájila statut Autodesk Academia

Ve čtvrtek 7. 11. – 8. 11. 2013 se zástupci naší školy Ing. Josef Štancl a Josef Herynek zúčastnili Výroční konference Autodesk Academia Fórum 2013, která se konala v Kongresovém centru brněnského výstaviště.
Datum publikování: 9.11.2013 | Vložil/a: Jiří Šváb

Byl to již 13. ročník akademického setkání uživatelů a příznivců produktů Autodesk, kde naše škola patří mezi zakládající členy. Vyslechli jsme mnoho zajímavých přednášek. Závěrem prvního dne jednání převzali zástupci naší školy plaketu Autodesk Academia Programu – pro strojírenství. 

Autodesk Academia Program je projekt snažící se o zkvalitnění výchovy nové technické generace, po které je nyní na trhu práce velká poptávka. Je založen na soustavné spolupráci se společnosti Computer Agency o.p.s., vedoucí softwarové společnosti v oblasti návrhu, správy a sdílení digitálních dat firmy Autodesk, s vysokými a středními školami v České i Slovenské republice. 

Uvědomujeme si totiž potřebu zavedení tohoto typu výuky již ve středním vzdělávání a to nejen kvůli potřebám vysokého školství technického typu, ale především pro praxi odborných pracovníků ať středoškolského či vysokoškolského vzdělání. 

Naše škola je jedinou střední školou v Pardubickém kraji, která uvedený statut Autodesk Academia obhájila.

Josef Herynek

Fotogalerie

Naše škola obhájila statut Autodesk Academia