Kontakt

Střední škola zahradnická a technická Litomyšl
570 13 Litomyšl, T. G. Masaryka 659
telefon: 461 313 611
mobil: 775 558 223
e-mail: skola@szat.cz

Najdete nás na Facebooku

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství

Školní závod

Školky Litomyšl

Zde se nacházíte: Úvod » Obecné aktuality » Studentské projekty ze zahradní architektury

Studentské projekty ze zahradní architektury

Naše škola již více jak deset let spolupracuje na obnovách zeleně v jednotlivých městech a obcích Pardubického kraje. Studenti zahradní architektury vytvářejí každoročně několik desítek projektů na obnovu veřejné zeleně. Ředitelství školy vypisuje v letošním roce projekty i s finanční odměnou.
Datum publikování: 15.2.2016 | Vložil/a: Bohuslav Patočka

V letošním školním roce oslovila naši školu obec Žehušice ze Středočeského kraje s žádostí o pomoc s řešením tří lokalit na svém území. Také se na nás obrátili MŠ Pod Lesem v Ústí nad Orlicí s požadavkem na přeměnu školní zahrady a v neposlední řadě náš dlouholetý sociální partner školy ZD Dolní Újezd s žádostí o revitalizaci zeleně v okolí administrativní budovy společnosti.
Projekty pro studenty druhých až čtvrtých ročníků začaly detailním terénním průzkumem řešeného území, včetně geodetického zaměření a inventarizace dřevin (dendrologický průzkum). Následně si žáci vypracovali komplexní rozbory území a na jejich základě vytvořili variantní návrhy řešení, včetně plánu péče a rozpočtů.  
Studenti čtvrtých ročníků již mají hotovo a netrpělivě čekají, až Úřad městyse Žehušice vybere nejkvalitnější návrhy ve třech kategoriích (tří rozdílná území) a finančně ohodnotí nejlepší řešitele. Studenti druhých a třetích ročníků neméně zajímavé návrhy teprve dokončují.
Kromě soutěží vyhlášených ředitelstvím školy (zelená učebna, revitalizace zahrad po rekonstrukcích školních budov) připravujeme i soutěž o nejkrásnější návrh kruhových objezdů v centru Litomyšle a projekt veřejné zeleně v Borovnici v Královehradeckém kraji. Výherci některých žákovských soutěží budou finančně odměněni.

Aleš Papáček