Žluté květy krokusů opět rozkvetly

Žluté květy krokusů opět rozkvetly

Letos je jich zase o něco více. Vloni studenti Střední školy zahradnické a technické Litomyšl vysázeli již podruhé dalších více než 300 cibulek.

Škola se zapojila do projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Ireland ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Žluté květy jsou připomínkou jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během holocaustu. Žlutá barva připomíná Davidovu hvězdu.
Litomyšlští židé nastoupili 5. prosince 1942 do transportu do Terezína a následně do dalších táborů. Válku přežilo jen 14 z nich.
Litomyšlská synagoga byla postavena v roce 1910 a zbourána v letech 1968–1970.
 

6.3.2024 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Pro uchazeče o studium na naší škole chystáme dny otevřených dveří. Více informací zde:

Jedeme za Tebou!

6.11. 2025 ŠUMPERK
6.11. 2025 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
7.11. 2025 NÁCHOD

Kopidlenský kvítek 2025

Ve dnech 7. a 8.10. 2025 se naši žáci zúčastnili mezinárodní soutěže středních zahradnických škol a přivezli skvělá ocenění!
Gratulujeme.

Mezinárodní Vánoční výstava

Výstava vánočních aranžmá, historické a zemědělské techniky, se uskuteční v sobotu 13. až v úterý 16. 12. 2025. Těšíme se na Vás.