Středoškolská odborná činnost

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je soutěží talentovaných studentů středních škol zaměřená na řešení odborných problémů v osmnácti vědních oborech. Soutěž probíhá ve třech kolech formou soutěžních přehlídek, kde soutěžící obhajují své práce. Nejúspěšnější řešitelé jsou často vybíráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích.
Cílem této soutěže vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a garantované Národním institutem dětí a mládeže MŠMT je vést talentované žáky k samostatnému a tvořivému přístupu při řešení odborných problémů (http://www.soc.cz/).

Úspěch na Středoškolské odborné činnosti

25.6.2022 | Lukáš Staněk

Jan Hajzler obsadil 12. místo na republikovém kole Středoškolské odborné činnosti.

Umístění: Škola Základní informace Aktuality

Republikové kolo Středoškolské odborné činnosti a 12. místo

18.6.2019 | Lukáš Staněk

Pavla Kovářová (obor Výpočetní technika a automatizace) na republikovém kole Středoškolské odborné činnosti skončila ve své kategorii na pěkném 12. místě.

Postup na republikové kolo Středoškolské odborné činnosti

27.5.2019 | Lukáš Staněk

Úspěch a postup na republikové kolo Pavly Kovářové (M4B) na krajském kole Středoškolské odborné činnosti.

První místa na Středoškolské odborné činnosti

10.4.2019 | Lukáš Staněk

Velkého úspěchu dosáhli studenti na soutěži Středoškolská odborná činnost - jejím okresním kole, když všichni čtyři vyhráli ve své kategorii. Důležitý je také postup na květnové krajské kolo.

První místa v soutěži SOČ 2019

9.4.2019 |

Stejně jako v předchozích ročnících soutěže byly výborně hodnoceny dva zahradně architektonické projekty studentek uměleckého oboru se zaměřením na zahradní design.

Celostátní kolo soutěže SOČ 2018

18.6.2018 |

Každoročně se žáci naší školy účastní Středoškolské odborné činnosti.

První místo v soutěži SOČ

11.5.2018 |

Dne 10. 5. 2018 naše studentka Anna Ročňová zvítězila se svým zahradně architektonickým projektem v krajském kole Středoškolské odborné činnosti a postupuje do celostátní soutěže.

Postup do krajského kola

11.4.2017 | Jaromír Doležal

Vítězství studentů technických oborů v okresním kole Středoškolské odborné činnosti.

Umístění: Aktivity Soutěže Středoškolská odborná činnost

Naše škola je na SOČ vidět!

27.5.2016 | Jiří Šváb

Každý rok se žáci z naší technické sekce zúčastňují odborných soutěží. Letos tomu nebylo jinak. Do Středoškolské odborné činnosti (SOČ) se přihlásili 3 studenti 4. ročníku Petr Matějka se svou tvorbou dvoutaktního motoru v programu AutoCad, Marek Kunhart, který nakreslil v programu AutoCad a následně s použitím CNC strojů vyrobil šachovnicové pole i s figurkami a Adam Křesťan se svým projektem stavba autokrosového speciálu.

Martin Kremeň se umístil na 14. místě v republikovém kole SOČ

20.6.2014 | Jiří Šváb

V republikovém finále středoškolské odborné činnosti se umístil Martin Kremeň na pěkném 14. místě! Finále soutěže proběhlo ve dnech 13.-15. června a mělo vynikající úroveň.

SOČ 2014

22.4.2014 | Jaromír Doležal

Tři studenti naší školy postoupili do krajského kola soutěže.

SOČ 2013

7.2.2013 | Jaromír Doležal

Pět žáků naší školy se opět účastnilo okresního kola soutěže SOČ. Lucie Kovářová a Jan Kuře (oba 4.B) se umístili na skvělých prvních místech ve svých oborech. Petr Fišer (4.TA) se umístil na druhém místě, Markéta Kobrlová (4.TA) a Romana Ondráčková (4.TB) se umístili na nemedailových místech.
Žáci Lucie Kovářová a Jiří Kuře postoupili do krajského kola soutěže v Pardubicích.

SOČ 2012

7.2.2012 | Jaromír Doležal

V tomto ročníku se naše studentka Nikola Vacková umístila na výborném 3. místě okresního kola soutěže SOČ (kategorie Biologie).

Aleš Papáček, (foto: PaedDr. Milan Báča, Gymnázium Svitavy)

SOČ 2011

13.6.2011 | Jaromír Doležal

Student Václav Kozák získal 1. místo v okresním i krajském kole soutěže, Kamil Vraspír obdržel 1. místo v okresním a 2. místo v krajském kole soutěže, Petr Ondráček byl ohodnocen 1. místem v okresním a 3. místem v krajském kole soutěže.

Mladý talent 2011

6.6.2011 | Jaromír Doležal

Slavnostního setkání u příležitosti předání ocenění Mladý talent 2011 a pamětních listů žákům, kteří úspěšně reprezentovali Pardubický kraj v celostátních a mezinárodních předmětových soutěžích, včetně SOČ, se zúčastnil a školu reprezentoval Václav Kozák (na foto 7. zleva v horní řadě).