Kamélie, zimní královna květin

Žáci se ve dnech 21.-23. března 2014 aktivně účastnili příprav ojedinělé výstavy s názvem „Kamélie, zimní královna květin“ v prostorách litomyšlského zámku.

Součástí výstavy byla i bohatá květinová aranžmá v historických prostorách zámku. Naše škola se podílela jak na instalaci až padesát let starých keřů kamélií (dovezených ze zámku v Rájci nad Svitavou), tak při aranžování historických vazeb v dobových interiérech. Žáci pod dohledem svých pedagogů měli jedinečnou příležitost uplatnit své dovednosti přímo v krásných interiérech zámku. Při tvorbě květinových vazeb mohli vybírat z velkého množství živých květin.
Iniciátory celé akce byl známý, přední specialista na historickou floristiku Slávek Rabušic, dále zahradník z Rájce nad Svitavou pan Evžen Kopecký a paní kastelánka z litomyšlského zámku Zdeňka Kalová. Zámek se tak poprvé začlenil do akce Zámecké květinové slavnosti a netradičně zahájil prohlídkovou sezonu. Těší nás, že naši žáci mohli opět předvést veřejnosti svůj talent.

27.3.2014 | Jaromír Doležal

Důležité zprávy

Kritéria pro přijímání ke studiu 2026

Kritéria a základní informace k přijímacímu řízení naleznete v odkazu zde:

Zahraniční akce pro naše chovatele, zahradníky a výtvarníky

V roce 2026 chystáme tyto zahraniční akce (výstavy, odb. stáže, expedice):
leden - Egypt - Rudé moře
únor - Namibie, Nizozemí
březen - Výstava Amboise, Zoo - Beuval, Drážďany - Orchideje

Pracovní stáže pro techniky

Na jaře 2026 se technici vypraví sbírat zkušenosti do firem v Chorvatsku a Holandsku. Z Německa k nám zavítají žáci na týdenní výměnný pobyt.

Hledáme posily do našeho týmu!

Přijmeme učitelku/ učitele či zahradnici/ zahradníka na volnou pozici v naší škole. Více informací naleznete zde: