Abonentní cyklus představení v Klicperově divadle

V letošním školním roce jsme tradičně navštívili pravidelná divadelní představení Klicperova divadla v Hradci Králové.

Nabídka je určena pro studenty středních škol a opět nás velmi zaujala.  Tentokrát jsme mohli opravdu ochutnat všechny žánry. Hned na začátku byl smutný příběh tragické lásky románového příběhu Borise Viana Pěna dní v režii Skutr, který nás dojal. Poté jsme zhlédli inscenaci autorky Simony Petrů Medvědi, která je příběhem dvou bratrů, nápadně připomínající osud jednoho nesmrtelného českého folkového dua. Zajímavou zkušeností byla návštěva představení absurdního dramatu Asanace k výročí nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla. A na závěr jsme byli svědky oživení kultovního komixu Čtyřlístek v režii Davida Drábka. Opravdu skvělá podívaná. Už se všichni těšíme na nový abonentní cyklus v roce 2017/2018.

Hana Honzíková

19.5.2017 | Jaromír Doležal

Důležité zprávy

Přípravný kurz k talentovým zkouškám

Přípravný kurz se bude konat
5. prosince 2023. Koná se pouze pro uchazeče, kteří podali přihlášku na naši školu. Kurz je zdarma. Podrobnosti najdete v sekci Uchazeč.

Termíny přijímacích zkoušek oboru Scénická a výstavní tvorba

Talentové zkoušky se budou konat ve čtvrtek 4. nebo v pátek 5. ledna 2024. Uchazeč na přihlášce uvede jeden z termínů.
Přihláška se podává do 30. listopadu 2023.

Dny otevřených dveří pro uchazeče a jejich rodiče

Těšíme se na vás při dalších dnech otevřených dveří, které proběhnou v rámci mezinárodní Vánoční výstavy od 16. do 19. prosince 2023.

Problematika přijímacího řízení jaro 2024

Pro uchazeče o studium a jejich rodiče zveřejnilo ministerstvo školství následující video k přijímacímu řízení. Pokud budeme vědět další informace, opět je zveřejníme.