Exkurze studentů M3A v Saint-Gobain Adfors CZ, s.r.o., Litomyšl

Ve čtvrtek 22. června 2017 navštívili studenti 3. ročníků zaměření Mechanizace a služby závod Saint-Gobain Adfors CZ v Litomyšli.

Podrobným výkladem jsme byli nejprve na učebně seznámeni s výrobou skleněných vláken a s jejich zpracováním do tkanin a ostatních výrobků. Pak jsme vše viděli v provozu, postupně od výroby skleněného vlákna až po konečné výrobky. Měli jsme možnost prohlédnout si technologii výroby i používané manipulační prostředky pro materiál i hotové výrobky. Zajímavé pro nás bylo využití manipulačních vozíků různých druhů a nosností, konzolových jeřábů a způsob skladování hotových výrobků. Byli jsme překvapeni pořádkem, čistotou, která je nedílnou součástí bezpečností práce a to ve všech provozech. Exkurze byla pro nás velmi poučná.
Studenti M3A
Josef Herynek

22.7.2017 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Výstava našich výtvarníků na zámcích v údolí řeky Loiry

Studenti 2. a 3. ročníků oboru Výstavnictví se budou prezentovat přímo na zámcích, v jejichž interiérech a zahradách budou v rámci 12 denních stáží svá výtvarná díla tvořit.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 24. 3. od 9h.

Dny otevřených dveří pro učební obory

Ve dnech 5. a 6. dubna bude naše škola pořádat dny otevřených dveří výhradně pro zájemce o učební obory. Zájemcům budou podávány aktuální informace o přijetí na zvolený obor, ubytování a stravování.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.