Autodesk Academia FÓRUM 2014 – Brno

Setkání odborné veřejnosti a učitelů vysokých a středních technických škol proběhlo 13. 11. a 14. 11. 2014 na půdě Centra podpory projektů VUT v Brně.

Diskutovaná témata byla velice zajímavá a jen namátkou uvádím:

  • Nabídka zákaznické podpory pro EDU segment školství v České a Slovenské republice.
  • Možnosti financování projektů (ESF a jiné dotační programy).
  • Informace o možnostech spolupráce s komerčními subjekty.
  • Prezentace a diskuse na aktuální téma 3D tisku napříč specializacemi.
  • Politické aktivity pro podporu technického a přírodovědného vzdělávání.
  • Diskuse k uplatnění absolventů a jaké požadavky mají firmy na absolventy. 
  • Exkurze do TOSu Kuřim, kde jsme získali reálný pohled na stav průmyslu v ČR, argumenty a mj. i motivaci pro rozvoj odborných kompetencí, jak učitelů odborných předmětu, tak i studentů.

Naši školu na tomto setkání zastupovali dva učitelé odborných předmětů Ing. Ladislav Knapčok a Josef Herynek. Kteří na závěr prvního dne jednání převzali statut Autodesk Academia Programu-Partner pro strojírenství. Mimochodem jsme jedinou školou v pardubickém kraji, která tento statut škol vlastní.

Josef Herynek

21.11.2014 | Bohuslav Patočka

Důležité zprávy

Výstava našich výtvarníků na zámcích v údolí řeky Loiry

Studenti 2. a 3. ročníků oboru Výstavnictví se budou prezentovat přímo na zámcích, v jejichž interiérech a zahradách budou v rámci 12 denních stáží svá výtvarná díla tvořit.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 24. 3. od 9h.

Dny otevřených dveří pro učební obory

Ve dnech 5. a 6. dubna bude naše škola pořádat dny otevřených dveří výhradně pro zájemce o učební obory. Zájemcům budou podávány aktuální informace o přijetí na zvolený obor, ubytování a stravování.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.