EDUgrant podpořil nákup učebních pomůcek

EDUgrant podpořil nákup učebních pomůcek

Získali jsme EDUgrant od EDUteam a byly nám zakoupený učební pomůcky pro moderní výuku precizního zemědělství.

Pořízené učební pomůcky umožní výuku nových trendů daných průmyslovou revolucí 4.0. A to především v automatizaci, autonomizaci, robotizaci, dálkovém průzkumu země, bezpilotních letounech, programování strojů, vyhodnocení heterogenity a potenciálu zemědělských pozemků a jejich výnosových map.

V oblasti zemědělství jsou nastoleny trendy autonomních strojů, minimalizace potřebných zákroků na pozemku, využití precizního zemědělství, dálkového průzkumu polí, řešení neheterogenity polí, minimalizace aplikování chemických přípravků a hnojiv.

Výuka s novými pomůckami bude zaměřena na hodnocení půdní heterogenity – penetračního odporu, a tím fyzikální stav a zhutnění půdy (penetrometr), růstových fází rostlin (Chlorofylmetr), půdní Ph a vlhkost, vlhkost a výnos zrna (vlhkoměr zrna). Dále bude při výuce řešena problematika bezpilotních letounů a jejich navádění, tvorba pojezdových trajektorií, snímkování pole dronem (DJI Mavic 3 Multispectral) s přesnou navigací (Real time kinematic GPS).

20.9.2023 | Lukáš Staněk

Důležité zprávy

Přípravný kurz k talentovým zkouškám

Přípravný kurz se bude konat
5. prosince 2023. Koná se pouze pro uchazeče, kteří podali přihlášku na naši školu. Kurz je zdarma. Podrobnosti najdete v sekci Uchazeč.

Termíny přijímacích zkoušek oboru Scénická a výstavní tvorba

Talentové zkoušky se budou konat ve čtvrtek 4. nebo v pátek 5. ledna 2024. Uchazeč na přihlášce uvede jeden z termínů.
Přihláška se podává do 30. listopadu 2023.

Dny otevřených dveří pro uchazeče a jejich rodiče

Těšíme se na vás při dalších dnech otevřených dveří, které proběhnou v rámci mezinárodní Vánoční výstavy od 16. do 19. prosince 2023.

Problematika přijímacího řízení jaro 2024

Pro uchazeče o studium a jejich rodiče zveřejnilo ministerstvo školství následující video k přijímacímu řízení. Pokud budeme vědět další informace, opět je zveřejníme.