ESK v praxi - "Land art" třídy 4.TC

Land art je umělecký směr, který se začal objevovat v 60. a 70. letech 20. století ve Spojených státech jako reakce na komercializaci umění. Jeho tvorba nebyla omezena na plochu pláten jako tomu bylo u ostatních směrů. Proto bylo toto umění nevšední a zajímavé.

Pěkné podzimní dny s padajícím listím nás vybízejí  nesedět v lavicích a nachytat poslední teplé sluneční paprsky. Je to ideální čas pro tvorbu s přírodními materiály v exteriéru.
Studenti 4.TC oprášili znalosti o estetických prvcích, principech, improvizaci a vyzkoušeli si land art v místních podmínkách v okolí školy. Největším mezením, které tradičně měli byl čas. Sami posuďte, které z vytvořených objektů z 13.října jsou nejzajímavější.

Alena Karalová

30.10.2014 | Bohuslav Patočka

Důležité zprávy

Výstava našich výtvarníků na zámcích v údolí řeky Loiry

Studenti 2. a 3. ročníků oboru Výstavnictví se budou prezentovat přímo na zámcích, v jejichž interiérech a zahradách budou v rámci 12 denních stáží svá výtvarná díla tvořit.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 24. 3. od 9h.

Dny otevřených dveří pro učební obory

Ve dnech 5. a 6. dubna bude naše škola pořádat dny otevřených dveří výhradně pro zájemce o učební obory. Zájemcům budou podávány aktuální informace o přijetí na zvolený obor, ubytování a stravování.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.