Exkurze 2. B

Exkurze do ZD Sebranice a na bioplynovou stanici v Litomyšli.

Ve čtvrtek 27. února jsme s paní učitelkou Štrofovou alias velitelkou výpravy a panem Janským jakožto řidičem školního speciálu, vyrazili směr Sebranice. Když jsme přijeli ke kravínu, čekal na nás už pan Jílek, který nás později provedl. Řekl nám několik věcí na úvod a pak už jsme kráčeli uličkou, kde po našich bocích bučely desítky krav. Zajímavostí pro nás byly hlavně dojící roboti. Krávy se totiž volně pohybují po určité části kravína a samy si přijdou k robotovi, který je podojí. Po ukončení prohlídky kravína nám pan Jílek ještě ukázal kanceláře, kde se zaznamenávají jednotlivé údaje o krávách, nadojeném mléce a potravě. Když jsme se s panem Jílkem rozloučili a nasedli do autobusu, čekala nás ještě návštěva bioplynové stanice v družstvu Litomyšl. Po příjezdu do družstva nás uvítal pan Vaněk, jakožto vedoucí provozu bioplynky a řekl nám trochu teorie. Praxe ovšem trochu „zapáchala“. Viděli jsme nádrže, kde se bioplyn vytváří, strojovnu nádrží a také spalovací motory. Tyto motory spalují bioplyn a vytváří z něj pomocí agregátů elektrický proud a teplo na vytápění. Celkový výkon stanice je kolem 1000 kW.
Závěrem si dovolím říci, že pro nás techniky byla exkurze přínosná a zajímavá. Tím to děkujeme paní učitelce Štrofové a panu učiteli Jánskému za uspořádání.

Jaroslav Marcal 2. B

3.3.2014 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.