Exkurze do věznice Mírov

V úterý 19. 3. se třídy E3 a Z3 v rámci výuky trestního práva v občanské nauce zúčastnily exkurze do vězeňského zařízení Mírov u Mohelnice.

Po příjezdu jsme se usadili v přednáškové síni, kde jsme odevzdali doklady. Ujali se  nás výchovní pedagogové , kteří nás proškolili o chování ve věznici s nejvyšší ostrahou. Následně jsme zhlédli dokument o historii a současnosti hradu Mírov. Poté následovala beseda, kdy jsme měli prostor pro otázky, které se týkaly provozu věznice. Po důkladné kontrole bezpečnostním rámem jsme došli na hradní nádvoří, kde jsme viděli, jak probíhá přesun vězňů. Následovala krátká návštěva kostela, kde jsme měli možnost prohlédnout si výstavu o historii věznice. Naše exkurze pokračovala procházkou po hradbách, kde jsme viděli nejvyšší stupeň ostrahy v podobě strážních věží, ostnatých drátů, širokých mříží i psů na hledání drog, Poté jsme nahlédli do tmavého a vlhkého  sklepení pod hradem, Na závěr velmi zajímavé návštěvy věznice jsme si prohlédli vzorkovou prodejnu nábytku a dřevěných hraček, které vyrábí  vězni.
Jiří Pecha

27.3.2019 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 28. 3. od 9h. Kontakt: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 464 603 111.

První letošní expedice - tentokrát do JAR

30. ledna začíná školní expedice za zvěří a botanickými zahradami Jihoafrické republiky. Pro žáky chovatelských oborů připravujeme jarní expedice za živočichy jižní Evropy.

Výměny žáků s partnerskou školou v Amboise začátkem března

Letos proběhne řada akcí a výměn žáků se školou v Amboise. V březnu až v červnu k nám přijede 50 studentů z Amboise, naši výstavníci a zahradníci naopak pojedou na plenéry a výstavy na zámky na Loiře

Dny otevřených dveří

Pátek 24.1. 13:00-16:00
Sobota 25.1. 9:00-12:00
Případně nás můžete navštívit individuálně po předchozí dohodě.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.