Exkurze do věznice Mírov

V úterý 19. 3. se třídy E3 a Z3 v rámci výuky trestního práva v občanské nauce zúčastnily exkurze do vězeňského zařízení Mírov u Mohelnice.

Po příjezdu jsme se usadili v přednáškové síni, kde jsme odevzdali doklady. Ujali se  nás výchovní pedagogové , kteří nás proškolili o chování ve věznici s nejvyšší ostrahou. Následně jsme zhlédli dokument o historii a současnosti hradu Mírov. Poté následovala beseda, kdy jsme měli prostor pro otázky, které se týkaly provozu věznice. Po důkladné kontrole bezpečnostním rámem jsme došli na hradní nádvoří, kde jsme viděli, jak probíhá přesun vězňů. Následovala krátká návštěva kostela, kde jsme měli možnost prohlédnout si výstavu o historii věznice. Naše exkurze pokračovala procházkou po hradbách, kde jsme viděli nejvyšší stupeň ostrahy v podobě strážních věží, ostnatých drátů, širokých mříží i psů na hledání drog, Poté jsme nahlédli do tmavého a vlhkého  sklepení pod hradem, Na závěr velmi zajímavé návštěvy věznice jsme si prohlédli vzorkovou prodejnu nábytku a dřevěných hraček, které vyrábí  vězni.
Jiří Pecha

27.3.2019 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení a výučních listů

6. 6. od 12:30 - předávání maturitních vysvědčení (nácvik od 11:00)
27. 6. od 10:30 - předávání výučních listů absolventům SOU a OU (nácvik od 9:00)
Akce se bude konat v jízdarně zámku Litomyšl.

Studijní volno

Níže uvedené třídy budou v následujících dnech čerpat volno za prázdninovou praxi. E3 - 10. 5., 17. 5., 20. 5., 21. 5. 2019; O2A, O2B - 17.5.

11 prvních tříd naplněno, zbývají pouze jednotlivá místa

Poslední kolo přijímacího řízení vyhlašuje ředitel školy na uvolněná místa paralelních tříd. V případě skutečně vážného zájmu o některý z oborů si můžete domluvit individuální návštěvu školy.

Seznamy přijatých uchazečů 2019 (maturitní obory)

Seznamy přijatých uchazečů najdete v horní rubrice - UCHAZEČ - 1. sekce PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - stiskněte SEZNAMY PŘIJATÝCH ŽÁKŮ a vyberte si váš obor.

Detailní výsledky zveřejníme zítra.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.