Exkurze do věznice Mírov

V úterý 19. 3. se třídy E3 a Z3 v rámci výuky trestního práva v občanské nauce zúčastnily exkurze do vězeňského zařízení Mírov u Mohelnice.

Po příjezdu jsme se usadili v přednáškové síni, kde jsme odevzdali doklady. Ujali se  nás výchovní pedagogové , kteří nás proškolili o chování ve věznici s nejvyšší ostrahou. Následně jsme zhlédli dokument o historii a současnosti hradu Mírov. Poté následovala beseda, kdy jsme měli prostor pro otázky, které se týkaly provozu věznice. Po důkladné kontrole bezpečnostním rámem jsme došli na hradní nádvoří, kde jsme viděli, jak probíhá přesun vězňů. Následovala krátká návštěva kostela, kde jsme měli možnost prohlédnout si výstavu o historii věznice. Naše exkurze pokračovala procházkou po hradbách, kde jsme viděli nejvyšší stupeň ostrahy v podobě strážních věží, ostnatých drátů, širokých mříží i psů na hledání drog, Poté jsme nahlédli do tmavého a vlhkého  sklepení pod hradem, Na závěr velmi zajímavé návštěvy věznice jsme si prohlédli vzorkovou prodejnu nábytku a dřevěných hraček, které vyrábí  vězni.
Jiří Pecha

27.3.2019 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Opravné a dodatečné zkoušky – podzim 2019

Zkouška z praxe nebo odborného výcviku začíná vždy v 8h. Ostatní předměty: 26. 8. v 11 h , technické obory v 8:00. a 27. - 30. 8. od 8h. Žák vyhledá zkoušejícího pedagoga v jeho kabinetě.

Ubytování v době opravných a dodatečných zkoušek

Nabízíme pro žáky školy od 26. do 30. 8. a to na internátu T. G. Masaryka čp. 650 za 50 Kč/noc. Nelze se ubytovat v neděli 25. 8. Zájemci se mohou hlásit do 20. 8. emailem vendulka.zemanova@szat.cz.

Hledáme kuchařku

Hledáme kuchařku do školní jídelny na plný úvazek. Nástup možný od 1.10.2019. Bližší informace na tel. čísle 739 576 323

Oznámení změny čísla bankovního účtu

Naše škola od 1. 6. 2019 mění bankovní účet pro úhradu stravování a ubytování. Doporučujeme zrušit stávající inkaso a následně ihned založit nové u MONETA Money Bank, a. s.: 0100135201/0600.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.