Exkurze do věznice Mírov

V úterý 19. 3. se třídy E3 a Z3 v rámci výuky trestního práva v občanské nauce zúčastnily exkurze do vězeňského zařízení Mírov u Mohelnice.

Po příjezdu jsme se usadili v přednáškové síni, kde jsme odevzdali doklady. Ujali se  nás výchovní pedagogové , kteří nás proškolili o chování ve věznici s nejvyšší ostrahou. Následně jsme zhlédli dokument o historii a současnosti hradu Mírov. Poté následovala beseda, kdy jsme měli prostor pro otázky, které se týkaly provozu věznice. Po důkladné kontrole bezpečnostním rámem jsme došli na hradní nádvoří, kde jsme viděli, jak probíhá přesun vězňů. Následovala krátká návštěva kostela, kde jsme měli možnost prohlédnout si výstavu o historii věznice. Naše exkurze pokračovala procházkou po hradbách, kde jsme viděli nejvyšší stupeň ostrahy v podobě strážních věží, ostnatých drátů, širokých mříží i psů na hledání drog, Poté jsme nahlédli do tmavého a vlhkého  sklepení pod hradem, Na závěr velmi zajímavé návštěvy věznice jsme si prohlédli vzorkovou prodejnu nábytku a dřevěných hraček, které vyrábí  vězni.
Jiří Pecha

27.3.2019 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přijímací řízení - další kolo

V maturitních i učebních oborech technického a zahradnického zaměření otevíráme druhé třídy. V každém z oborů jsou zatím volná 2- 4 místa (Uchazeč - Základní informace k přijímacímu řízení).

Přijímací řízení

Třídy maturitního oboru Chovatel cizokrajných zvířat jsou zcela naplněny. Případným vážným zájemcům budou poskytnuta místa pouze v případě, že některý z uchazečů neodevzdá v termínu zápisový lístek.

Kytice do 1. linie! Klikni a hlasuj!

Online verze soutěže o nejkrásnější kytici pro pracovníky v 1. linii. Hlasujte pro kytice naší maturantky a kolegyně!!!

Seznamy přijatých žáků zveřejněny

Seznamy přijatých žáků ke studiu na oborech zakončených výučním listem jsou dnešním dnem zveřejněny a tím i oficiálně oznámeny
Odkaz - UCHAZEČ - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.