Exkurze do věznice Mírov

V úterý 19. 3. se třídy E3 a Z3 v rámci výuky trestního práva v občanské nauce zúčastnily exkurze do vězeňského zařízení Mírov u Mohelnice.

Po příjezdu jsme se usadili v přednáškové síni, kde jsme odevzdali doklady. Ujali se  nás výchovní pedagogové , kteří nás proškolili o chování ve věznici s nejvyšší ostrahou. Následně jsme zhlédli dokument o historii a současnosti hradu Mírov. Poté následovala beseda, kdy jsme měli prostor pro otázky, které se týkaly provozu věznice. Po důkladné kontrole bezpečnostním rámem jsme došli na hradní nádvoří, kde jsme viděli, jak probíhá přesun vězňů. Následovala krátká návštěva kostela, kde jsme měli možnost prohlédnout si výstavu o historii věznice. Naše exkurze pokračovala procházkou po hradbách, kde jsme viděli nejvyšší stupeň ostrahy v podobě strážních věží, ostnatých drátů, širokých mříží i psů na hledání drog, Poté jsme nahlédli do tmavého a vlhkého  sklepení pod hradem, Na závěr velmi zajímavé návštěvy věznice jsme si prohlédli vzorkovou prodejnu nábytku a dřevěných hraček, které vyrábí  vězni.
Jiří Pecha

27.3.2019 |

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na dny otevřených dveří v naší škole v pátek 22.10.2021 13-17h
sobota 23.10.2021 9-12h. Registrace na odkazu zde:

Upozornění - úpravy rozvrhu

U nezletilých žáků žádají o případné úpravy rozvrhu (z důvodu např. změn v jízdním řádu vlaků a autobusů) pouze zákonní zástupci žáka, a to výhradně písemnou formou.

Volné dny - školní rok 2021/2022 - informace pro rodiče I.

Naše škola předpokládá následující dny volna navazující na dny státních svátků a školních prázdnin:
pondělí 27. září (28. září)
pondělí, úterý 25. a 26. října (28. říjen, podzimní prázdniny)

Volné dny - školní rok 2021/2022 - informace pro rodiče II.

úterý, středa 21. a 22. prosince (vánoční svátky)

Naopak - ve středu 17. listopadu škola zajišťuje ubytování ve svých DM.
Žáci (mimo 1. ročníků) se rovněž zúčastní Vánoční výstavy 17. - 20. 12.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.