Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Třídy E1B a E3 našeho chovatelské oboru se ve čtvrtek 17.5. vypravily na exkurzi do vídeňské zoologické zahrady.

Zoologická zahrada ve vídeňském Schönbrunnu je nejstarší existující zoologickou zahradou na světě a jejich velkým lákadlem jsou pandy velké, kterým se zde již několikrát narodilo mládě počaté přirozenou cestou. Součástí zahrady je i skleněná hala s prostředím, které simuluje deštný prales na Borneu a také insektárium nebo stezka korunami stromů s panoramatickým výhledem na Vídeň.

Dále naši studenti navštívili Palmový dům, ve kterém se nachází rostliny z pralesů na všech kontinentech a Pouštní dům, v němž je umístěna jedinečná sbírka kaktusů a ukázky pouští s i příslušnou faunou z Afriky, Asie a Ameriky.

Na závěr exkurze jsme se všichni prošli krásným barokním parkem obklopujícím zámek Schönbrunn a v podvečerních hodinách zamířili zpět do Litomyšle.

Vendula Staňková

18.5.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přání

Všem studentům přejeme krásné prázdniny, plné slunce a pohody. Těšíme se na Vás v pondělí 3. září 2018 v 8 hod.

Organizace maturitních zkoušek - podzim 2018

Harmonogram zkoušek pro žáky třídy E4A, E4B a Z4.

Zahraniční praxe a stáže finišují

Zahradníci a Výstavníci se vrací ze stáží ve Francii, u Chovatelů na stáž do italských Alp vycestovala již poslední skupina žáků, Technici se vrátili z praxí v Polsku a naopak se chystají do Nizozemí.

Příprava k maturitě z českého jazyka a literatury

Pro případné zájemce pořádáme 29. srpna 2018 od 11:00 nepovinný seminář zaměřený na přípravu k maturitě z českého jazyka a literatury.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.