Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Třídy E1B a E3 našeho chovatelské oboru se ve čtvrtek 17.5. vypravily na exkurzi do vídeňské zoologické zahrady.

Zoologická zahrada ve vídeňském Schönbrunnu je nejstarší existující zoologickou zahradou na světě a jejich velkým lákadlem jsou pandy velké, kterým se zde již několikrát narodilo mládě počaté přirozenou cestou. Součástí zahrady je i skleněná hala s prostředím, které simuluje deštný prales na Borneu a také insektárium nebo stezka korunami stromů s panoramatickým výhledem na Vídeň.

Dále naši studenti navštívili Palmový dům, ve kterém se nachází rostliny z pralesů na všech kontinentech a Pouštní dům, v němž je umístěna jedinečná sbírka kaktusů a ukázky pouští s i příslušnou faunou z Afriky, Asie a Ameriky.

Na závěr exkurze jsme se všichni prošli krásným barokním parkem obklopujícím zámek Schönbrunn a v podvečerních hodinách zamířili zpět do Litomyšle.

Vendula Staňková

18.5.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Podávání přihlášek bude ukončeno 31.5. 2018

Poslední možnost podání přihlášky na naši školu je k 31.5. 2018. Zbývají 1-2 volná místa na třídu. Informace tel. 775 558 223, nebo 775 558 222.

Výstavba centra pro odbornou výuku pokračuje

Stavba nových atelierů pro výuku zahradní architektury a grafického desingu pokračuje rychlým tempem. Výběr výkonných počítačů pro nové centrum výpočetní techniky pro technické obory finišuje.

Nové vybavení technických oborů

Nový Opel Astra na výuku autoškoly je již zaparkován ve školní garáži. Zároveň chystáme vybavení novým svářecím trenažerem a svářecími zdroji.

Harmonogram závěrečných zkoušek

Termíny závěrečných zkoušek pro třídy H3, O3A, O3B a S3.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.