Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Třídy E1B a E3 našeho chovatelské oboru se ve čtvrtek 17.5. vypravily na exkurzi do vídeňské zoologické zahrady.

Zoologická zahrada ve vídeňském Schönbrunnu je nejstarší existující zoologickou zahradou na světě a jejich velkým lákadlem jsou pandy velké, kterým se zde již několikrát narodilo mládě počaté přirozenou cestou. Součástí zahrady je i skleněná hala s prostředím, které simuluje deštný prales na Borneu a také insektárium nebo stezka korunami stromů s panoramatickým výhledem na Vídeň.

Dále naši studenti navštívili Palmový dům, ve kterém se nachází rostliny z pralesů na všech kontinentech a Pouštní dům, v němž je umístěna jedinečná sbírka kaktusů a ukázky pouští s i příslušnou faunou z Afriky, Asie a Ameriky.

Na závěr exkurze jsme se všichni prošli krásným barokním parkem obklopujícím zámek Schönbrunn a v podvečerních hodinách zamířili zpět do Litomyšle.

Vendula Staňková

18.5.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Dodatečné a opravné zkoušky

Rozpis zkoušek v náhradním termínu a opravných zkoušek bude zveřejněn 11. 2. 2019 na nástěnce školy a na webové aplikaci Bakaláři.
Přejeme všem příjemné pololetní a jarní prázdniny.
Vedení školy

2.kolo talentových zkoušek - obor Scénická a výstavní tvorba

Přihlášky do 2. kola přijímacím zkoušek můžete posílat do 16. 2. 2019. Talentové zkoušky se budou konat 8. 3. 2019 od 8:00. Přípravný kurz k talentovým zkouškám bude 22. 2. 2019.

Přijímací zkoušky nanečisto - 23. 3. 2019

Žáci podávající si na naši školu přihlášku se mohou do 18. 3. 2019 přihlásit na přípravný kurz k přijímacím zkouškám, který je zdarma. Kontaktní e-mail: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 461 313 611.

Dny otevřených dveří

Termíny v roce 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.