Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Třídy E1B a E3 našeho chovatelské oboru se ve čtvrtek 17.5. vypravily na exkurzi do vídeňské zoologické zahrady.

Zoologická zahrada ve vídeňském Schönbrunnu je nejstarší existující zoologickou zahradou na světě a jejich velkým lákadlem jsou pandy velké, kterým se zde již několikrát narodilo mládě počaté přirozenou cestou. Součástí zahrady je i skleněná hala s prostředím, které simuluje deštný prales na Borneu a také insektárium nebo stezka korunami stromů s panoramatickým výhledem na Vídeň.

Dále naši studenti navštívili Palmový dům, ve kterém se nachází rostliny z pralesů na všech kontinentech a Pouštní dům, v němž je umístěna jedinečná sbírka kaktusů a ukázky pouští s i příslušnou faunou z Afriky, Asie a Ameriky.

Na závěr exkurze jsme se všichni prošli krásným barokním parkem obklopujícím zámek Schönbrunn a v podvečerních hodinách zamířili zpět do Litomyšle.

Vendula Staňková

18.5.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Vánoční výstava floristiky a zemědělské techniky

Chcete udělat radost celé rodině? Pak se přijďte podívat na výstavu vánočních aranžmá, která potěší především ženy. Muže jistě zaujmou historické motorky a nejmodernější zemědělská technika atd.

Možnost prohlénout si na naše chovy zvířat

Ve dnech 15.12. - 18.12. 2018 mají vážní zájemci o studium oboru Chov cizokrajných zvířat jedinečnou možnost prohlénout si na naše chovy zvířat. V sobotu přednostně na pozvánky, či po tel. domluvě.

Návštěva dnů otevřených dveří

Velmi nás potěšil zájem o naši školu. Počet uchazečů o studium našich oborů, kteří navštívili poslední dny otevřených dveří (30.11. - 1. 12. 2018), překročil stovku.

Dny otevřených dveří

Termíny, včetně výstavy vánoční floristiky a historické techniky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.