Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Exkurze do zoologické zahrady v Schönbrunnu

Třídy E1B a E3 našeho chovatelské oboru se ve čtvrtek 17.5. vypravily na exkurzi do vídeňské zoologické zahrady.

Zoologická zahrada ve vídeňském Schönbrunnu je nejstarší existující zoologickou zahradou na světě a jejich velkým lákadlem jsou pandy velké, kterým se zde již několikrát narodilo mládě počaté přirozenou cestou. Součástí zahrady je i skleněná hala s prostředím, které simuluje deštný prales na Borneu a také insektárium nebo stezka korunami stromů s panoramatickým výhledem na Vídeň.

Dále naši studenti navštívili Palmový dům, ve kterém se nachází rostliny z pralesů na všech kontinentech a Pouštní dům, v němž je umístěna jedinečná sbírka kaktusů a ukázky pouští s i příslušnou faunou z Afriky, Asie a Ameriky.

Na závěr exkurze jsme se všichni prošli krásným barokním parkem obklopujícím zámek Schönbrunn a v podvečerních hodinách zamířili zpět do Litomyšle.

Vendula Staňková

18.5.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Termíny, včetně výstavy vánoční floristiky a historické techniky

Přehlídky středních škol 2018

Zájemci o studium se s námi mohou setkat v následujících městech ...

Jídelní lístek školní jídelny

Aktuální jídelní lístek naleznete zde

Výstavba centra pro odbornou výuku pokračuje

Stavba nových atelierů pro výuku zahradní architektury a grafického desingu pokračuje rychlým tempem. Výběr výkonných počítačů pro nové centrum výpočetní techniky pro technické obory finišuje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.