Expedice - Maroko 2024

Maroko 2024 - Sahara + pobřeží Atlantiku ( únor)

V první polovině roku 2024 se uskuteční několik odborných expedic s přírodovědným zaměřením. V současné době připravujeme výpravy na Sardinii a do Maroka.
Na obě cesty máme ještě několik volných míst !!!

Akce jsou určeny především pro studenty 2. a 3. ročníků oboru " Chovatel exotických zvířat "

Případní zájemci o účast, ať se hlásí osobně u p. Slámy, nebo p. Moravce.
 
program je následující:
 
1. den - letecká přeprava do Agadiru
 
2. den - přesun z Agadiru do pouštního městečka Ouarzazate, zde se ubytujeme na dvě noci. Naším hlavním cílem v této oblasti bude nalezení trnorepů Uromastyx nigriventris, hadů Psammophis schokarii, Malpolon moilensis. V okolí vodních ploch budeme pátrat po želvách Mauremys leprosa, žábách Discoglossus scovazzi, Sclerophrys mauretanica a dalších..
 
3. den - celodenní terénní exkurze v okolí  Ouarzazatu.
 
4. den - přesun na další pouštní lokality v okolí vesnice Tata. Zde nás bude nejvíce zajímat ještěr Varanus griseus. Pokud nám bude přát počasí,  setkáme se při hledání tohoto těžko polapitelného ještěra  pravděpodobně s řadou dalších pouštních plazů ( Ptyodactylus sp., Tarentola sp., Acanthodactylus sp.) a bezobratlých ( Scorpio sp., Buthus sp.)
 
5. den - vrátíme se  zpět na pobřeží a ubytujeme se na následující čtyři noci v městečku Sidi Ifni. Večer se pokusíme v pobřežních dunách nalézt gekony Tarentola chazaliae.
 
6. den - čeká nás celodenní exkurze na lokality v okolí města. Zaměříme se na hledání velké zmije útočné (Bitis arietans), která se zde vyskytuje. Na pobřeží by měly být vyšší teploty než na Sahaře, proto se pokusíme nalézt teplomilné zástupce plazů ( Agama impalearis, Chamaeleo chamaeleon, Eumeces algeriensis..)
 
7. den - celodenní výlet na lokality kolem města Guelmim - zde se zaměříme hlavně na hady ( Cerastes cerastes, Naja haje, Hemorrhois algirus, Spalerosophis dolichospilus, Lytorhinchus diadema, Macroprotodon sp.)
 
8. den - celodenní exkurze do okolí městečka Tan - Tan ( Trapelus boehmei, Chalcides sphenopsiformis, Scincus sp., Saurodactylus sp., Androctonus sp.)
 
9. den - přesun zpět do Agadiru, cestou se pokusíme v přímořských biotopech najít želvy Testudo graeca a zeměplazy Trogonophis wiegmanni.
 
10. den - letecký přesun do ČR
 
Program a termín se může lehce změnit v závislosti na časech letecké dopravy.
Ubytování bude zajištěno v apartmánech, popřípadě zařízených stanech.
Doprava po Maroku bude realizována půjčeným mikrobusem.

28.9.2023 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Přípravný kurz k talentovým zkouškám

Přípravný kurz se bude konat
5. prosince 2023. Koná se pouze pro uchazeče, kteří podali přihlášku na naši školu. Kurz je zdarma. Podrobnosti najdete v sekci Uchazeč.

Termíny přijímacích zkoušek oboru Scénická a výstavní tvorba

Talentové zkoušky se budou konat ve čtvrtek 4. nebo v pátek 5. ledna 2024. Uchazeč na přihlášce uvede jeden z termínů.
Přihláška se podává do 30. listopadu 2023.

Dny otevřených dveří pro uchazeče a jejich rodiče

Těšíme se na vás při dalších dnech otevřených dveří, které proběhnou v rámci mezinárodní Vánoční výstavy od 16. do 19. prosince 2023.

Problematika přijímacího řízení jaro 2024

Pro uchazeče o studium a jejich rodiče zveřejnilo ministerstvo školství následující video k přijímacímu řízení. Pokud budeme vědět další informace, opět je zveřejníme.