Hadí den, nebo den hadů?

Hadí den, nebo den hadů?

V neděli 14.10.2018 se naši zástupci poprvé zúčastnili hlavního svátku všech chovatelů hadů (tzv. hadařů, hadařek a hadařčat) - Snake Day, pořádaného ve výstavních halách Expo Houten ve městě Houten Evropskou Hadí Asociací.

Ve čtyřech obrovských halách (zhruba o velikosti fotbalového hřiště) byly vystaveny tisíce hadů (včetně dvou hal věnovaných pouze jedovatým druhům). 

Spousta prostoru, žádné tísnící se davy, návštěvnost velká, leč rozložena do celého dne. Prostě skutečný pohodový svátek. 

A navíc spousta rarit, vzácností a běžně se nevyskytujících druhů - až nám oči přechází. Podařila se nám spousta zajímavých nákupů - celoroční kapesné pryč a vánoční dárky již také žádné neočekáváme.

 

Tak co jsme si dovezli?

Nádherný, nepříbuzný pár Python anchietae z Angoly, Pár krásně vybarvených krajt hnědohlavých z Austrálie. Z ostrova Sulawesi trpasličí formu krajty tmavé. Dvě trpasličí formy hroznýše královského z Peru a Bolivie, zvláštní, nádherně vybarvený poddruh užovky Coelognathus helena z Indie, Corallus hortulanus, nové korálovky ....

 

P.S. Na vaše četné dotazy - lituji, ale mamby, ani jné smrtelně jedovaté hady nechováme, a zásadně pro vyřešení různých sporů  nezapůjčujeme!!!

 

16.10.2018 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Termíny, včetně výstavy vánoční floristiky a historické techniky

Příprava k maturitě z českého jazyka a literatury

Pro případné zájemce pořádáme 27. listopadu 2018 od 14:00 nepovinný seminář zaměřený na přípravu k maturitě z českého jazyka a literatury.

Upozornění k uměleckému oboru

Přihlášky ke studiu floristického nebo zahradního designu je nutné odeslat nejpozději do 30. listopadu 2018. U tohoto oboru není možná maturitní zkouška z matematiky.

Logistika

NEPŘEHLÉDNĚTE naše technické zaměření vhodné i pro dívky LOGISTIKA.
Absolventi můžou pracovat na pozicích celní správy nebo organizovat dopravu zboží různých firem a obchodních řetězců.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.