Hadí den, nebo den hadů?

Hadí den, nebo den hadů?

V neděli 14.10.2018 se naši zástupci poprvé zúčastnili hlavního svátku všech chovatelů hadů (tzv. hadařů, hadařek a hadařčat) - Snake Day, pořádaného ve výstavních halách Expo Houten ve městě Houten Evropskou Hadí Asociací.

Ve čtyřech obrovských halách (zhruba o velikosti fotbalového hřiště) byly vystaveny tisíce hadů (včetně dvou hal věnovaných pouze jedovatým druhům). 

Spousta prostoru, žádné tísnící se davy, návštěvnost velká, leč rozložena do celého dne. Prostě skutečný pohodový svátek. 

A navíc spousta rarit, vzácností a běžně se nevyskytujících druhů - až nám oči přechází. Podařila se nám spousta zajímavých nákupů - celoroční kapesné pryč a vánoční dárky již také žádné neočekáváme.

 

Tak co jsme si dovezli?

Nádherný, nepříbuzný pár Python anchietae z Angoly, Pár krásně vybarvených krajt hnědohlavých z Austrálie. Z ostrova Sulawesi trpasličí formu krajty tmavé. Dvě trpasličí formy hroznýše královského z Peru a Bolivie, zvláštní, nádherně vybarvený poddruh užovky Coelognathus helena z Indie, Corallus hortulanus, nové korálovky ....

 

P.S. Na vaše četné dotazy - lituji, ale mamby, ani jné smrtelně jedovaté hady nechováme, a zásadně pro vyřešení různých sporů  nezapůjčujeme!!!

 

16.10.2018 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Spuštění webové aplikace Bakaláři pro rodiče a žáky

16. ledna byly v odkazu Bakaláři (v levém horním rohu webových stránek) spuštěny přístupy rodičů a žáků do systému Bakaláři, kde lze vidět především absenci a průběžnou klasifikaci konkrétního žáka.

Schůzka rodičů žáků 4. ročníků

Schůzka rodičů žáků čtvrtých ročníků se koná 11. února 2019 od 16 hodin.

Otevření nového centra odborných učeben

31. ledna slavnostně otevíráme novou budovu odborných učeben. Zahradníci a výstavníci získají tropický skleník a ateliéry, chovatelé teraristické expozice, technické obory nové výpočetní středisko.

Dny otevřených dveří

Termíny v roce 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.