Hadí den, nebo den hadů?

Hadí den, nebo den hadů?

V neděli 14.10.2018 se naši zástupci poprvé zúčastnili hlavního svátku všech chovatelů hadů (tzv. hadařů, hadařek a hadařčat) - Snake Day, pořádaného ve výstavních halách Expo Houten ve městě Houten Evropskou Hadí Asociací.

Ve čtyřech obrovských halách (zhruba o velikosti fotbalového hřiště) byly vystaveny tisíce hadů (včetně dvou hal věnovaných pouze jedovatým druhům). 

Spousta prostoru, žádné tísnící se davy, návštěvnost velká, leč rozložena do celého dne. Prostě skutečný pohodový svátek. 

A navíc spousta rarit, vzácností a běžně se nevyskytujících druhů - až nám oči přechází. Podařila se nám spousta zajímavých nákupů - celoroční kapesné pryč a vánoční dárky již také žádné neočekáváme.

 

Tak co jsme si dovezli?

Nádherný, nepříbuzný pár Python anchietae z Angoly, Pár krásně vybarvených krajt hnědohlavých z Austrálie. Z ostrova Sulawesi trpasličí formu krajty tmavé. Dvě trpasličí formy hroznýše královského z Peru a Bolivie, zvláštní, nádherně vybarvený poddruh užovky Coelognathus helena z Indie, Corallus hortulanus, nové korálovky ....

 

P.S. Na vaše četné dotazy - lituji, ale mamby, ani jné smrtelně jedovaté hady nechováme, a zásadně pro vyřešení různých sporů  nezapůjčujeme!!!

 

16.10.2018 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Druhé kolo přijímacího řízení

Ředitel školy vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení do maturitních i učebních oborů. Přihlášky podávejte do 2.5.2019. Pro velký zájem otevíráme po dvou třídách ve většině oborů.

FOR GARDEN 2019

Naše studentka získala hlavní cenu ve floristické soutěži Otevírání jara, pořádané předním českým floristou Pavlem Hruškou - zájezd do Holandska! Floristické show se účastnila řada VIP osobností.

Naše floristky na výstavě "Víno a květy" v Amboise

Každý rok se naše žákyně účastní společné výstavy francouzských zahradnických škol . Odměnou za kytice pro tisíce návštěvníků jsou prohlídky zámků, zahrad, galerií a nádherných francouzských trhů.

Medaile ze zahraničních i českých soutěží

Ve francouzské výtvarné soutěži organizované na zámcích na Loire naše studentky obsadily první tři místa. V soutěži Polabský motýl zvítězilo naše družstvo v prostorové dekoraci "Strom života".

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.