Hamm 2019

Také v letošním roce se naše škola zúčastní výstav v Hammu a v Houtenu. Z posledního zájezdu jsme dovezli zajímavé druhy hadů, ještěrů i hmyzu.

Stejně jako v prosinci, i v březnu jsme na výstavu do Hammu vypravili autobus pro žáky naší školy i zájemce z řad našich partnerských organizací a chovatelů.

Z hadů nás především zaujalo několik nádherných exemplářů australské Krajty černohlavé (Aspidites melanocephalus). Samozřejmě, že jsme nemohli odolat a dva nejkrásnější kusy jsme museli získat do sbírky.

 U ještěrů jsme měli obrovské štěstí a získali jsme pár australských gekonů Diplodactylus galeatus snad pár vteřin po tom, co se objevili na stolech.

Podařilo se nám dopárovat potřebné druhy phelsum (ornata, inexpectata, guimbeaui) a malých anolisů (hendersoni). Dovezli jsme rovněž řadu nových druhú hmyzu - zlatohlávků, strašilek (žeroucích břečťan),roháčů ....

 

Těšíme se na Houten (21.4.2019) a Hamm (1.6.2019).

 

2.4.2019 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Druhé kolo přijímacího řízení

Ředitel školy vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení do maturitních i učebních oborů. Přihlášky podávejte do 2.5.2019. Pro velký zájem otevíráme po dvou třídách ve většině oborů.

FOR GARDEN 2019

Naše studentka získala hlavní cenu ve floristické soutěži Otevírání jara, pořádané předním českým floristou Pavlem Hruškou - zájezd do Holandska! Floristické show se účastnila řada VIP osobností.

Naše floristky na výstavě "Víno a květy" v Amboise

Každý rok se naše žákyně účastní společné výstavy francouzských zahradnických škol . Odměnou za kytice pro tisíce návštěvníků jsou prohlídky zámků, zahrad, galerií a nádherných francouzských trhů.

Medaile ze zahraničních i českých soutěží

Ve francouzské výtvarné soutěži organizované na zámcích na Loire naše studentky obsadily první tři místa. V soutěži Polabský motýl zvítězilo naše družstvo v prostorové dekoraci "Strom života".

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.