Hamm 2019

Také v letošním roce se naše škola zúčastní výstav v Hammu a v Houtenu. Z posledního zájezdu jsme dovezli zajímavé druhy hadů, ještěrů i hmyzu.

Stejně jako v prosinci, i v březnu jsme na výstavu do Hammu vypravili autobus pro žáky naší školy i zájemce z řad našich partnerských organizací a chovatelů.

Z hadů nás především zaujalo několik nádherných exemplářů australské Krajty černohlavé (Aspidites melanocephalus). Samozřejmě, že jsme nemohli odolat a dva nejkrásnější kusy jsme museli získat do sbírky.

 U ještěrů jsme měli obrovské štěstí a získali jsme pár australských gekonů Diplodactylus galeatus snad pár vteřin po tom, co se objevili na stolech.

Podařilo se nám dopárovat potřebné druhy phelsum (ornata, inexpectata, guimbeaui) a malých anolisů (hendersoni). Dovezli jsme rovněž řadu nových druhú hmyzu - zlatohlávků, strašilek (žeroucích břečťan),roháčů ....

 

Těšíme se na Houten (21.4.2019) a Hamm (1.6.2019).

 

2.4.2019 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Opatření a pokyny proti šíření COVID-19

Vzhledem k aktuální situaci s šířením covidu v České republice rozhodla Vláda ČR o povinném nošení roušek ve všech vnitřních společných prostorách školy a školských zařízení s okamžitou účinností.

Hledáme nového kolegu - či kolegyni

Přijmeme nového zapáleného kolegu či kolegyni, nejlépe s částečným zaměřením i na akvaristiku, obojživelníky či bezobratlé, vlastní zkušenost s chovy podmínkou!

Biologická ochrana

Ve sklenících naši zahradníci v posledních dnech vypouští predátory proti mšicím, molicím, třásněnkám a sviluškám .
Nově zkoušíme využití černých australských slunéček proti červcům.

Rekonstrukce

V současné době probíhá rozsáhlá rekonstrukce budovy dílen pro technické obory, příprava klimatizovaných učeben pro chladnomilné ještěry a rozšiřování domova mládeže o nové pokoje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.