Školní floristická soutěž 2019

Školní floristická soutěž 2019

V úterý 13. března se v nové vazárně školy uskutečnila tradiční floristická soutěž Jarní vázání.

Soutěžní disciplíny byly: vázaný věnec na dveře na téma Tajemný les a vázaná kytice z tulipánů  pro Matku přírodu. Soutěže se účastnilo celkem 10 soutěžících, jak z maturitních oborů Zahradnictví a Scénické a výstavní tvorby, tak i žáci a žákyně středního odborného učiliště.

Na třetím místě se celkově umístila Zuzana  Janů ze třídy V1, druhé místo obsadila Terezie Křivohlávková . První místo patří zkušené Marině Dyntarové, která naši školu již reprezentovala na četných floristických soutěžích. Obě studentky jsou ze třídy Z3 – specializace floristika.

Všechny tři studentky nás budou reprezentovat na Mistrovství republiky ve floristice, které se uskuteční  15. - 16. 5. v Děčíně.

Celá soutěž měla velmi dobrou úroveň, účastníci se úkolů zhostili na výbornou a doufáme, že bude  motivací do další floristické práce!

Eva Klabanová

15.3.2019 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 28. 3. od 9h. Kontakt: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 464 603 111.

První letošní expedice - tentokrát do JAR

30. ledna začíná školní expedice za zvěří a botanickými zahradami Jihoafrické republiky. Pro žáky chovatelských oborů připravujeme jarní expedice za živočichy jižní Evropy.

Výměny žáků s partnerskou školou v Amboise začátkem března

Letos proběhne řada akcí a výměn žáků se školou v Amboise. V březnu až v červnu k nám přijede 50 studentů z Amboise, naši výstavníci a zahradníci naopak pojedou na plenéry a výstavy na zámky na Loiře

Dny otevřených dveří

Pátek 24.1. 13:00-16:00
Sobota 25.1. 9:00-12:00
Případně nás můžete navštívit individuálně po předchozí dohodě.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.