Krajské mistrovství v orbě 24. června 2016

Po roce se na Litomyšlsko vrátí nejlepší oráči z kraje, aby změřili síly v orbě. Tentokrát se Krajské mistrovství v orbě Pardubického kraje uskuteční v pátek 24. června na poli u Chotěnova.

Oráči budou soutěžit v kategoriích dvouradličných, čtyř a víceradličných pluhů a také v historické orbě. Při práci bude k vidění mimo jiné Miroslav Pachl ze Zemědělského družstva Dolní Újezd, který se stal vloni v říjnu mistrem republiky ve víceradličných pluzích. Mistrovství pořádá Střední zahradnická a technická škola Litomyšl, Zemědělské družstvo Dolní Újezd, Společnost pro orbu České republiky a obec Dolní Újezd. Záštitu nad akcí převzal opět Václav Kroutil, krajský radní pro venkov a zemědělství. Doplňkem soutěže bude výstava zemědělské techniky, doprovodný program a občerstvení.
KDY: pátek 24. června od 9 do 15 hodin
KDE: pole u chotěnovského polního letiště - před hřbitovem ve Vidlaté Seči odbočka doleva, bude vyznačeno.
Ing. Lukáš Staněk, PhD.

22.6.2016 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Výstava našich výtvarníků na zámcích v údolí řeky Loiry

Studenti 2. a 3. ročníků oboru Výstavnictví se budou prezentovat přímo na zámcích, v jejichž interiérech a zahradách budou v rámci 12 denních stáží svá výtvarná díla tvořit.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 24. 3. od 9h.

Dny otevřených dveří pro učební obory

Ve dnech 5. a 6. dubna bude naše škola pořádat dny otevřených dveří výhradně pro zájemce o učební obory. Zájemcům budou podávány aktuální informace o přijetí na zvolený obor, ubytování a stravování.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.