Květinový den 2018

Květinový den 2018

Každoročně se naše škola účastní Květinového dne v Sázavském klášteře, který pořádá spolek Fakt-Um, Sázavský klášter ve spolupráci s mistryní floristického oboru Klárou Franc Vavříkovou.

Letošní květinový den se konal v neděli 13. května, téma pro tento rok mělo název Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Naše žákyně na tuto akci dorazily již v pátek 11. května, kdy začaly veškeré přípravy na nedělní akci. Během soboty jsme vytvořili různé květinové dekorace, které ozdobily prostory celého areálu. Dále žákyně zhotovovaly konstrukce na kytice a dolaďovaly  kostýmy na nedělní přehlídku.

Každá z dívek v neděli ztvárňovala jednu z postav z balad od K. J. Erbena. K vidění byla polednice, kterou představovala Martina Knapková, dále byla k vidění dívka ze Zlatého kolovratu v podání Leony Císařové. Barbora Bibrlová se předvedla v roli dívky z balady Svatební košile a poslední kostým vytvořila Kristýna Vojtová, která ztvárnila manželku vodníka. Všechny kostýmy byly do posledního detailu propracované. Děvčatům to velice slušelo a sklidily velký obdiv od návštěvníků akce. Během neděle si pod vedením zkušených mistrů floristů všichni přítomní mohli zkusit uvázat květinu ke Dni matek. Na závěr bychom velmi rádi poděkovali Kláře Franc Vavříkové za pozvání, péči a předání spousty užitečných rad do floristické praxe. 

Matěj Doležal (Ga)

29.5.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Podávání přihlášek do 1.3.2020

Přihlášky na maturitní a učební obory naší školy se mohou podávat do 1.3. 2020.
Přihlášky na obory s talentovou zkouškou do 24.2. 2020.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 28. 3. od 8:30. Kontakt: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 464 603 111.

Výměny žáků s partnerskou školou v Amboise začátkem března

Letos proběhne řada akcí a výměn žáků se školou v Amboise. V březnu až v červnu k nám přijede 50 studentů z Amboise, naši výstavníci a zahradníci naopak pojedou na plenéry a výstavy na zámky na Loiře

Dny otevřených dveří

Pátek 28.2. 13:00-17:00
Sobota 29.2. 9:00-12:00
Případně nás můžete navštívit individuálně po předchozí dohodě.
Přihlášky ke studiu neváhejte vzít s sebou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.