Land art 2015

Hodiny estetiky a kompozice v praxi aneb zemní umění v podání letošních 4. ročníků

Již po několikáté se v říjnu studenti 4. ročníků seznámili se směrem landartu a vyzkoušeli si tvorbu z přírodních materiálů v exteriéru. Jako každý rok byla dána omezení. Letošní tvorba byla omezena závěsem v prostoru a využitím přízí čistě přírodního charakteru k realizaci těchto objektů.
Bloku věnujícímu se této tvorbě se zúčastnily všechny nejvyšší ročníky maturitního zahradnického zaměření – 4TA, 4TB i 4TC. Zpracovávaná témata byla velmi široká, od mystických indiánských symbolů přes fantazii až po současné globální otázky zpracované symbolicky v trojrozměrných objektech.
Posuďte sami, jak se jim jejich tvorba vydařila v následující ochutnávce fotografií.
Vzhledem k pomíjivosti této tvorby byly vytvořené objekty zachyceny fotoaparátem a vystaveny na schodišti v budově zahradnických oborů. K instalaci těchto fotografií se připojily také studentky třídy V1 (výstavní a scénická tvorba se zaměřením na zahradní a floristický design), které instalaci fotografií dotvořily svými menšími přírodními objekty.

Alena Karalová

23.11.2015 | Bohuslav Patočka

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.