Mistr světa na vánoční výstavě

Co všechno můžete vidět na vánoční výstavě v technické části naší školy

Návštěvníci budou mít jedinečnou šanci shlédnout modely formule 1, sportovních vozů, diorámat a lodí - klasickou stavbou, z plastu i kartonu. U některých exponátů budou moci návštěvníci vidět, jak probíhá stavba. Modely budou vypůjčené od modelářů Aloise Vašíčka, několikanásobného mistra republiky a mistra světa, a Tomáše Vašíčka, studenta technických oborů na naší škole ze 4. B, který se s některými lodními modely zúčastnil mistrovství ČR ve Vysokém Mýtě, kde byl jeden jeho model oceněn bronzovou medailí. 

Modely budou vystavené v přízemí technické části školy.

Radomka

A co dál?

Jako každý rok, zde bude k vidění spoustu druhů zemědělské techniky, podle které si žáci vysvětlují základní principy mechanismů. Například ze zemědělské techniky vystaví Zemědělské družstvo Litomyšl řezačku John Deere, student D. Horáček vystaví traktor s lesní nástavbou a vyvážečkou dříví, student M. Macek vystaví traktor New Holland 6080 s návěsem WTC, k vidění bude i samochodný postřikovač a mnoho dalších zajímavých i historických strojů. Z dopravní techniky bude vystaven tahač návěsů p. Svědíka, pracovní čtyřkolka p. Halouzky nebo vypůjčená Tatra ze ZD Dolní Újezd.

Snahou technické sekce naší školy je všestrannost žáků, a proto se zde nevystavují pouze zemědělské a dopravní stroje, ale i závodní stroje. Z této kategorie uvádíme motokrosovou motorku studenta L. Kulhánka, P. Neumanna a D. Vacka nebo autokrosový speciál kategorie Super Buggy Audi V8 A. Křesťana.

Součást výstavy je i prohlídka školy. Průvodci z řad žáků Vás provedou jak jednotlivými učebnami, tak i například ruční zámečnickou dílnou, svařovnou, frézovnou nebo soustružnou, kde se odehrává praktická výuka a u jednotlivých stanovišť řeknou vlastní názor z pohledu žáka.

Těšíme se na brzké shledání u nás na Zetešce!

1.12.2013 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.