Moniliový úžeh meruňky a višně

Pokud zaprší do květů meruněk a višní, je nutné okamžitě reagovat postřikem a zachránit tak květy, rostliny i budoucí úrodu.
Houba proniká do rostliny přes otevřené květy a napodobuje poškození květů mrazem. Zároveň však dokáže způsobit pozdější odumírání celých mladých výhonů a výtok kleotoku na větvích zejména meruněk a višní.

Nejrizikovějšíí je zejména déšť kombinovaný s nízkými teplotami - voda se z květů odpařuje pomaleji a houba tak má mnohem větší příležitost květy infikovat.

Doporučené postřiky:

Signum - 0,075% - 1,5g na 2 l vody, přípravek má preventivní účinek (1x na počátku, 1x ke konci květu), ale má i léčebný účinek - po dešti

 

Belanty - 0,18% - 1,8 ml na 1 l vody, systémový přípravek (je rostlinou rozváděn i do nezasažených částí) s dlouhou dobou účinnosti

22.4.2025 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Vzhůru na orchideje do Drážďan

Více než 80 studentů se vypraví ve čtvrtek 27. března na veletrh Orchideenwelt do Drážďan. Těšíme se na skvělý zážitek. Stejně jako na fotky známých i neznámých kultivarů orchidejí.

Vážení uchazeči

pro učební obory a pro obor s talentovou zkouškou Scénická a výstavní tvorba odejdou v týdnu od 10.3. pozvánky k přijímacím zkouškám. Následně odejdou pozvánky pro obory maturitní.

Přijímací zkoušky

pro učební obory a obor s talentovou zkouškou Scénická a výstavní tvorba se konají ve čtvrtek 3. dubna a v pátek 4. dubna. Zkouška je jednodenní.
Podrobné informace obdrží uchazeč v pozvánce.

Přípravný kurz pro jednotnou přijímací zkoušku

na maturitní obory se koná na naší škole v sobotu 29. března 2025.
Kurz je pouze pro uchazeče, kteří podali přihlášku na naši školu.