Naše chovy v době koronaviru

Naše chovy v době koronaviru

Všichni odborní učitelé oboru Chovatel cizokrajných zvířat jsou zapojeni v každodenní péči o naše svěřence.
I v této době však přibývá řada nových druhů do našich chovů.
Co tedy můžete očekávat po svém návratu do školy?

V současné době učitelé technických oborů dokončují terária a voliéry na zamluvené přírůstky do našich chovů. Po jejich dokončení začneme nové chovance postupně ubytovávat.

Z těch největších a nejzajímavějších nováčků:

1) Velemyš obláčková (Phloeomys pallidus) -  chovný pár stromových nočních hlodavců žijících na Filipínách na ostrově Luzon

2) Ženetka tečkovaná (Genetta genetta)  - mladý nepříbuzný pár afrických cibetkovitých šelmiček o velikosti kočky. Jsou často i ochočovány.

3) Kajmánek trpasličí (Paleosuchus palpebrosus) -  mladý pár jednoho z nejmenších druhů krokodýlů pocházejících z Jižní Ameriky. Zamluven na základě vaší časté kritiky, že škola ještě nechová žádného z druhů krokodýlů.

Přidávám fotografii z naší první snůšky vajec u krajt pestrých ze dne 22.4.2020.

8.4.2020 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Přijímací zkouška - Chovatel cizokrajných zvířat

Dne 5. a 6. května se koná školní přijímací zkouška. Informace o doložení negativního testu na covid-19 najdete v odkazu níže.

Změny v přijímacím řízení

Každého žáka přijímáme v procesu přijímacího řízení (jehož součástí ale nemusí být přijímací zkouška). Vyhlašujeme 2. kolo příjm. řízení pro obory s výučním listem. Přihlášky přijímáme do 16. dubna.

Nekonání školní přijímací zkoušky

Školní přijímací zkouška v oborech vzdělání 41-45-M/01 Mechanizace a služby a 41-44-M/01 Zahradnictví se nekoná. Více informací najdete v sekci Uchazeč.

Přijímací řízení 2021

Pokud to situace dovolí, vzdáleným zájemcům, včetně rodičů, umožníme ubytování před pohovory zdarma (např. Aš, Třinec, Hodonín, Teplice, Klatovy ap.). Podrobnosti v pozvánce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.