Nejlepší plody ze školního skleníku

Nejlepší plody ze školního skleníku

Už jste někdy ochutnali plody Monstery? My také ne. A protože růst a dozrávání plodů může trvat rok, těšíme se, že první plody, chutnější než plody ananasu, ochutnáme již za půl roku. Tak ať nám do té doby pěkně rostou.

Na rozdíl od Monstery nás naše banánovníky pěkně zaskočily. Množili jsme je postupně tak, aby nám plodily každý rok. Plody našich banánovníků, menší, ale chuťově v plné zralosti mnohem lepší, než ty kupované, se vytváří na nových výhonech po dvou až třech letech. Starý výhon totiž po sklizni odumírá.

Naše banánovníky se ovšem rozhodly, že zaplodí všechny naráz, bez ohledu na stáří. Máme tedy naději, že sklidíme v jednotlivých trsech i přes 50 banánů, následovat ovšem bude minimálně dvouletá přestávka v plodnosti.

5.5.2023 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Přijímací řízení pro maturitní obory

Pozvánky k přijímacímu řízení na všechny maturitní obory byly odeslány nejdéle do konce března 2024.

Přípravný kurz pro jednotnou přijímací zkoušku

na maturitní obory se koná na naší škole v sobotu 23.3.2024.
Kurz je jen pro uchazeče, kteří podají přihlášku na naši školu.

Nabídka pracovního místa

SŠZaT přijme od 1. 8. 2024 do pracovního poměru učitelku/učitele českého jazyka a literatury náhradou za kolegyni odcházející do důchodu.

Problematika přijímacího řízení jaro 2024

Pro uchazeče o studium a jejich rodiče zveřejnilo ministerstvo školství následující informace k přijímacímu řízení.