Novinky v chovech II

Novinky v chovech II

20.2.2018 se naší rodince Kosmanů běločelých narodila poprvé mláďátka. Každý první odchov je pro rodiče mimořádně náročný a šance na úspěšný odchov je výrazně nižší. Držte palce, ať se to našim kosmanům podaří.

18. 2.2018 jsme naše chovy opiček rozšířílí o další druh - nový chovný pár Kosmanů zakrslých. Také naše Mangusty trpasličí se snaží založit rodinku. Nový chovný pár madagaskarského Bodlína telfairového se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. Tito ježkům podobní savci však nemají s ježky nic společného. Jsou totiž vzdálení příbuzní slonů, což nepřímo naznačuje i jejich prodloužený rypáček. 

Posledním přírůstkem se stane i chovný pár vzácného Bažanta pavího malajského, který dovezeme po výstavě v Hammu.

 

 

1.3.2018 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Výstava našich výtvarníků na zámcích v údolí řeky Loiry

Studenti 2. a 3. ročníků oboru Výstavnictví se budou prezentovat přímo na zámcích, v jejichž interiérech a zahradách budou v rámci 12 denních stáží svá výtvarná díla tvořit.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 24. 3. od 9h.

Dny otevřených dveří pro učební obory

Ve dnech 5. a 6. dubna bude naše škola pořádat dny otevřených dveří výhradně pro zájemce o učební obory. Zájemcům budou podávány aktuální informace o přijetí na zvolený obor, ubytování a stravování.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.