Všechny páry našich opiček odchovávají v současné době mláďata (shodou okolností vždy dvojčata). Na výchově, mimo samečků, se podílí i starší sourozenci (je to nezbytné především z důvodu dalšího využití v chovech), u kosmanů běločelých se na péči podílí i starý dědeček, který štěstím nečekaně omládl.
Povedl se nám i náš prvoodchov veverek Prevostových. Počet mláďat dosud neznáme, protože je rodiče zatím ukrývají.
Na výstavě v Hammu nás upoutala spousta druhů Egernií a některé zajímavé druhy Pachydactylů. Zcela poprvé se na výstavě objevili Pachydactylus maraisi (v barvě noční oblohy) a nám neznámý poddruh Pachydactylus rangei - druh s blánami na nožičkách (aby nezapadal v poušti do písku) v noci svítí fialovou a červenou barvou a dlouhým jazykem si olizuje z očí mořskou vlhkost, srážející se při nižších nočních teplotách.
Mne zcela fascinoval druh Pachydactylus rugosus. Bradavičnatý gekon s výrazným barevným kontrasem v pastelových barvách.
Vajíčka začinají, po odzimování, snášet vodní i suchozemské želvy a řada druhů ještěrů.
Naše chovy bezobratlých živočichů jsme obohatili o obrovské nosorožíky Dynastes miyashitai, azurově zbarvené zlatohlávky Protaetia elegans metal blue, obrovské stejnonožce Porcellio expansus la Senia, řadu druhů pakobylek, strašilek ...
Z našich unikátních odchovů se nově podařilo rozmnožit krabovce a dokonce i bičnatce
Po expedici do JAR a Botswany a odborných praxích a navázané spolupráci v polské ZOO v Gdaňsku (leden, březen a duben) chystáme v nejbližší době expedici zaměřenou na ocasaté obojživelníky do Španělska (duben), studentskou návštěvu chovných stanic papoušků na ostrově Bali (červen), odbornou praxi v ZOO El Bosque ve Španělsku (říjen)...
Nově nás s nabídkou spolupráce oslovila ZOO z USA.