Novinky v chovech našich savců

Novinky v chovech našich savců

Letošní rok se nám v chovech savců doopravdy dařilo.
Z Německa jsme na jaře získali maličké hraboše syslí, kteří se nám začali pěkně množit. Po dvou letech jsme získali ze zahraničí i samce Ženetky skvrnité (Genetta tigrina) a o prázdninách se nám narodila dvojčátka.
Na fotografii Zorily malé.

Rovněž Tamaríni pinčí, po loňském neúspěšném prvoodchovu, mají letos tři malé opičky. Starší sourozenec se společně s tatínkem o dvojčata pilně stará, takže bude schopen do budoucna i přirozeného odchovu.

Po výměně samečků ježků ušatých s partnerskou zoologickou zahradou máme první úspěšně odchované mládě.

 

A z výstavy v italské Veroně jsme získali nepříbuzný pár afrických šelmiček - Zorily malé, které se po úspěšné karanténě pěkně zabydlely v prostorném výběhu a během dvou měsíců se s našimi studenty pěkně skamarádily a jsou nyní velice zvědavé a kontaktní.

14.12.2023 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Kritéria pro přijímání ke studiu 2026

Kritéria a základní informace k přijímacímu řízení naleznete v odkazu zde:

Zahraniční akce pro naše chovatele, zahradníky a výtvarníky

V roce 2026 chystáme tyto zahraniční akce (výstavy, odb. stáže, expedice):
leden - Egypt - Rudé moře
únor - Namibie, Nizozemí
březen - Výstava Amboise, Zoo - Beuval, Drážďany - Orchideje

Pracovní stáže pro techniky

Na jaře 2026 se technici vypraví sbírat zkušenosti do firem v Chorvatsku a Holandsku. Z Německa k nám zavítají žáci na týdenní výměnný pobyt.

Hledáme posily do našeho týmu!

Přijmeme učitelku/ učitele či zahradnici/ zahradníka na volnou pozici v naší škole. Více informací naleznete zde: