Novinky ve vybavení technických oborů

Špičková technika na naší škole.

Řezací a gravírovací Laser C 1290


Laserové gravírky jsou zařízení, která využívají výkon laserového paprsku na narušení povrchu (gravírování) nebo na řezání nekovových materiálů.
Na rozdíl od potisku se gravírováním povrch předmětu naruší do hloubky a oddělí se z něho část materiálu. Tento popis je velmi efektní a tím, že je součástí materiálu, nepůsobí rušivě.
Kromě značeni (gravírování) je možné nekovové materiály i řezat. Laser tedy funguje podobně jako fréza, na řezání však nepoužívá frézovací nástroj, ale laserový paprsek. Oproti frézám je však laser rychlejší, přesnější a dokáže gravírovat i mnohem jemnější detaily, až do 1200 dpi.

Vertikální vrtačko frézka KF 60

Universální frézovací stroj KF 60 je vhodný pro lehké až střední frézovací a vrtací práce. Je osazen digitálním odměřovacím systémem Bernardo SDS6 – 3V, který umožňuje odečtení přesné polohy na všech pracovních osách frézky. Tento digitální měřicí přístroj je velice přesné měřící zařízení spolupracující s optickými lineárními snímači.

Josef Herynek

 

15.10.2014 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.