Odborná exkurze – Jižní Morava 2016

Na začátku října 2016 jsme pro studenty čtvrtého ročníku naší školy uspořádali dvoudenní exkurzi do předních floristických a zahradnických podniků a po nejnovějších zahradně-architektonických realizacích na Jižní Moravě.

První den představil Ing. Dvořáček našim žákům svůj zahradně-architektonický ateliér (Exteriér design v Rosicích u Brna), včetně ukázkové zahrady pro jeho klienty. Následně se seznámili s fungováním velkoobchodu Storge Brno, který je největším dovozcem řezaných rostlin, pokojovek a floristického zboží. Dalšího milého přivítání se našim studentům dostalo od majitelů rodinné firmy LIKO-S ve Slavkově u Brna. Vedoucí této společnosti nám ukázal unikátní vertikální zahrady a kořenové čističky na administrativní budově a přichystal pro všechny účastníky exkurze zajímavé dárky. Odborný program byl zakončen procházkou po historickém centru města Mikulov a zdejší revitalizované zámecké zahradě.

Druhý den se naši žáci seznámili s kulturní krajinou Mikulovska a Lednicko-valtického areálu, včetně návštěvy bylinkové zahrady Tiree Chmelar Valtice. Přírodní bylinkovou zahradu sv. Hildegardy si studenti prohlédli i v Čejkovicích, spolu s návštěvou společnosti Sonnentor, zabývající se výrobou čajů.

Aleš Papáček

31.10.2016 | Doležal Jaromír 2

Důležité zprávy

Podávání přihlášek do 1.3.2020

Přihlášky na maturitní a učební obory naší školy se mohou podávat do 1.3. 2020.
Přihlášky na obory s talentovou zkouškou do 24.2. 2020.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 28. 3. od 8:30. Kontakt: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 464 603 111.

Výměny žáků s partnerskou školou v Amboise začátkem března

Letos proběhne řada akcí a výměn žáků se školou v Amboise. V březnu až v červnu k nám přijede 50 studentů z Amboise, naši výstavníci a zahradníci naopak pojedou na plenéry a výstavy na zámky na Loiře

Dny otevřených dveří

Pátek 28.2. 13:00-17:00
Sobota 29.2. 9:00-12:00
Případně nás můžete navštívit individuálně po předchozí dohodě.
Přihlášky ke studiu neváhejte vzít s sebou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.