Odborná exkurze – Jižní Morava 2016

Na začátku října 2016 jsme pro studenty čtvrtého ročníku naší školy uspořádali dvoudenní exkurzi do předních floristických a zahradnických podniků a po nejnovějších zahradně-architektonických realizacích na Jižní Moravě.

První den představil Ing. Dvořáček našim žákům svůj zahradně-architektonický ateliér (Exteriér design v Rosicích u Brna), včetně ukázkové zahrady pro jeho klienty. Následně se seznámili s fungováním velkoobchodu Storge Brno, který je největším dovozcem řezaných rostlin, pokojovek a floristického zboží. Dalšího milého přivítání se našim studentům dostalo od majitelů rodinné firmy LIKO-S ve Slavkově u Brna. Vedoucí této společnosti nám ukázal unikátní vertikální zahrady a kořenové čističky na administrativní budově a přichystal pro všechny účastníky exkurze zajímavé dárky. Odborný program byl zakončen procházkou po historickém centru města Mikulov a zdejší revitalizované zámecké zahradě.

Druhý den se naši žáci seznámili s kulturní krajinou Mikulovska a Lednicko-valtického areálu, včetně návštěvy bylinkové zahrady Tiree Chmelar Valtice. Přírodní bylinkovou zahradu sv. Hildegardy si studenti prohlédli i v Čejkovicích, spolu s návštěvou společnosti Sonnentor, zabývající se výrobou čajů.

Aleš Papáček

31.10.2016 | Bohuslav Patočka

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.