Odborná expedice - Řecko

Odborná expedice - Řecko

V letošním roce se uskutečnila další ze školních expedic. Výpravy se zúčastnili studenti druhých a třetích ročníků oboru "Chovatel cizokrajných zvířat".

Tentokrát se naším cílem staly tři vybrané oblasti v severním Řecku - poloostrov Chalkidiky, městečko Loutros u hranic s Tureckem a malebné město Parga na břehu Jónského moře.
Výprava byla zaměřena na balkánské druhy obojživelníků a plazů. Naším hlavním cílem bylo nalezení několika druhů plazů, kteří na evropské území zasahují jen okrajově a to právě v námi navštívených oblastech. Celkem jsme nalezli 23 druhů plazů, 7 druhů obojživelníků a velké množství bezobratlých včetně štírů a velkých stonoh . Za největší úspěchy považujeme nalezení velké zmije turecké ( Montivipera xanthina), agam ( Laudakia stellio) a největší evropské suchozemské želvy ( Testudo marginata).
 

5.9.2023 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří pro uchazeče a jejich rodiče

Těšíme se na vás v pátek 20. října nebo v sobotu 21. října 2023.

Přijímací zkoušky na obor Scénická a výstavní tvorba

Na obor se zaměřením na Floristický nebo Zahradní design, kde uchazeč koná talentovou zkoušku, se můžete podrobně informovat na dnech otevřených dveří. Přihláška se podává do 30. listopadu 2023.

Květinová show 2023

Místo tradiční školní akce Květinové show se uskuteční v říjnu floristická výstava našich žáků v Piaristickém kostele v Litomyšli. O přesném harmonogramu akce budeme včas veřejnost informovat.

Vyhlášení ředitelského volna

Ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno na pátek 29. září 2023.