Odborné exkurze pro studenty scénické a výstavní tvorby

Odborné exkurze pro studenty scénické a výstavní tvorby

Žáci uměleckého oboru pravidelně navštěvují výstavní prostory, galerie i muzea. Také letošní rok nebyl výjimkou.

Město Litomyšl nabízí pro naše studenty velkou škálu výstav, včetně jednoho z největších festivalů vizuálního umění v ČR – Smetanova Litomyšl výtvarná. Hlavním cílem exkurzí je seznámit žáky s přípravou a tvorbou výstav, dějinami umění, včetně současných trendů. Letos jsme navštívili většinu z třiceti výstavních projektů 14. ročníku Smetanovy výtvarné Litomyšle 2018. Studenty nejvíce nadchla výtvarná intervence ve veřejném prostoru nazvaná JSME 100 Václava Ciglera a Michala Motyčky. Dále ocenili instalaci od Josefa Pleskota v litomyšlské zenové zahradě 2 art a parčíku 1 art, mistrovská díla českého impresionismu v galerii Kroupa, výstavu světově uznávaného sklářského výtvarníka a sochaře Jaroslava Brychty a mnoho dalších.

Do konce kalendářního roku se žáci v rámci výuky ještě seznámí s díly 20. a 21. století na výstavě Můj milý Ježíšku 2018 galerie Zdeněk Sklenář, keramikou v Ateliéru Duke i kontroverzní osobností Zdeňka Nejedlého v zajímavé expozici Městské galerie Litomyšl.

Aleš Papáček (Ga)

29.11.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 28. 3. od 9h. Kontakt: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 464 603 111.

První letošní expedice - tentokrát do JAR

30. ledna začíná školní expedice za zvěří a botanickými zahradami Jihoafrické republiky. Pro žáky chovatelských oborů připravujeme jarní expedice za živočichy jižní Evropy.

Výměny žáků s partnerskou školou v Amboise začátkem března

Letos proběhne řada akcí a výměn žáků se školou v Amboise. V březnu až v červnu k nám přijede 50 studentů z Amboise, naši výstavníci a zahradníci naopak pojedou na plenéry a výstavy na zámky na Loiře

Dny otevřených dveří

Pátek 28.2. 13:00-17:00
Sobota 29.2. 9:00-12:00
Případně nás můžete navštívit individuálně po předchozí dohodě.
Přihlášky ke studiu neváhejte vzít s sebou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.