Odborné exkurze pro studenty scénické a výstavní tvorby

Odborné exkurze pro studenty scénické a výstavní tvorby

Žáci uměleckého oboru pravidelně navštěvují výstavní prostory, galerie i muzea. Také letošní rok nebyl výjimkou.

Město Litomyšl nabízí pro naše studenty velkou škálu výstav, včetně jednoho z největších festivalů vizuálního umění v ČR – Smetanova Litomyšl výtvarná. Hlavním cílem exkurzí je seznámit žáky s přípravou a tvorbou výstav, dějinami umění, včetně současných trendů. Letos jsme navštívili většinu z třiceti výstavních projektů 14. ročníku Smetanovy výtvarné Litomyšle 2018. Studenty nejvíce nadchla výtvarná intervence ve veřejném prostoru nazvaná JSME 100 Václava Ciglera a Michala Motyčky. Dále ocenili instalaci od Josefa Pleskota v litomyšlské zenové zahradě 2 art a parčíku 1 art, mistrovská díla českého impresionismu v galerii Kroupa, výstavu světově uznávaného sklářského výtvarníka a sochaře Jaroslava Brychty a mnoho dalších.

Do konce kalendářního roku se žáci v rámci výuky ještě seznámí s díly 20. a 21. století na výstavě Můj milý Ježíšku 2018 galerie Zdeněk Sklenář, keramikou v Ateliéru Duke i kontroverzní osobností Zdeňka Nejedlého v zajímavé expozici Městské galerie Litomyšl.

Aleš Papáček (Ga)

29.11.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Dodatečné a opravné zkoušky

Rozpis zkoušek v náhradním termínu a opravných zkoušek bude zveřejněn 11. 2. 2019 na nástěnce školy a na webové aplikaci Bakaláři.
Přejeme všem příjemné pololetní a jarní prázdniny.
Vedení školy

2.kolo talentových zkoušek - obor Scénická a výstavní tvorba

Přihlášky do 2. kola přijímacím zkoušek můžete posílat do 16. 2. 2019. Talentové zkoušky se budou konat 8. 3. 2019 od 8:00. Přípravný kurz k talentovým zkouškám bude 22. 2. 2019.

Přijímací zkoušky nanečisto - 23. 3. 2019

Žáci podávající si na naši školu přihlášku se mohou do 18. 3. 2019 přihlásit na přípravný kurz k přijímacím zkouškám, který je zdarma. Kontaktní e-mail: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 461 313 611.

Dny otevřených dveří

Termíny v roce 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.