Odborné exkurze pro studenty scénické a výstavní tvorby

Odborné exkurze pro studenty scénické a výstavní tvorby

Žáci uměleckého oboru pravidelně navštěvují výstavní prostory, galerie i muzea. Také letošní rok nebyl výjimkou.

Město Litomyšl nabízí pro naše studenty velkou škálu výstav, včetně jednoho z největších festivalů vizuálního umění v ČR – Smetanova Litomyšl výtvarná. Hlavním cílem exkurzí je seznámit žáky s přípravou a tvorbou výstav, dějinami umění, včetně současných trendů. Letos jsme navštívili většinu z třiceti výstavních projektů 14. ročníku Smetanovy výtvarné Litomyšle 2018. Studenty nejvíce nadchla výtvarná intervence ve veřejném prostoru nazvaná JSME 100 Václava Ciglera a Michala Motyčky. Dále ocenili instalaci od Josefa Pleskota v litomyšlské zenové zahradě 2 art a parčíku 1 art, mistrovská díla českého impresionismu v galerii Kroupa, výstavu světově uznávaného sklářského výtvarníka a sochaře Jaroslava Brychty a mnoho dalších.

Do konce kalendářního roku se žáci v rámci výuky ještě seznámí s díly 20. a 21. století na výstavě Můj milý Ježíšku 2018 galerie Zdeněk Sklenář, keramikou v Ateliéru Duke i kontroverzní osobností Zdeňka Nejedlého v zajímavé expozici Městské galerie Litomyšl.

Aleš Papáček (Ga)

29.11.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přípravný kurz k maturitní zkoušce pro neúspěšné maturanty

Přípravný kurz pro maturanty všech oborů
ČJL 26.8. 9h - 15h - zaměřeno na DT jaro 2019, rozbor
MAT/ ANJ 27.8. 9h - 15h - DT
Zájemci se nahlásí do 20.8. na e-mail: helena.kazdova@szat.cz

Přání

Všem studentům přejeme krásné prázdniny, plné slunce a pohody. Těšíme se na Vás v pondělí 2. září 2019 v 8 h. V 10:00 bude následovat pro 1. ročníky slavnostní zahájení školního roku v Klášterních z.

Opravné a dodatečné zkoušky – podzim 2019

Zkouška z praxe nebo odborného výcviku začíná vždy v 8h. Ostatní předměty: 26. 8. v 11 h. a 27. - 30. 8. od 8h. Žák vyhledá zkoušejícího pedagoga v jeho kabinetě.
Zkušební místnost určuje zkoušející.

Ubytování v době opravných a dodatečných zkoušek

Nabízíme pro žáky školy od 26. do 30. 8. a to na internátu T. G. Masaryka čp. 650 za 50 Kč/noc. Nelze se ubytovat v neděli 25. 8. Zájemci se mohou hlásit do 15. 8. emailem vendulka.zemanova@szat.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.