Odborné exkurze pro studenty scénické a výstavní tvorby

Odborné exkurze pro studenty scénické a výstavní tvorby

Žáci uměleckého oboru pravidelně navštěvují výstavní prostory, galerie i muzea. Také letošní rok nebyl výjimkou.

Město Litomyšl nabízí pro naše studenty velkou škálu výstav, včetně jednoho z největších festivalů vizuálního umění v ČR – Smetanova Litomyšl výtvarná. Hlavním cílem exkurzí je seznámit žáky s přípravou a tvorbou výstav, dějinami umění, včetně současných trendů. Letos jsme navštívili většinu z třiceti výstavních projektů 14. ročníku Smetanovy výtvarné Litomyšle 2018. Studenty nejvíce nadchla výtvarná intervence ve veřejném prostoru nazvaná JSME 100 Václava Ciglera a Michala Motyčky. Dále ocenili instalaci od Josefa Pleskota v litomyšlské zenové zahradě 2 art a parčíku 1 art, mistrovská díla českého impresionismu v galerii Kroupa, výstavu světově uznávaného sklářského výtvarníka a sochaře Jaroslava Brychty a mnoho dalších.

Do konce kalendářního roku se žáci v rámci výuky ještě seznámí s díly 20. a 21. století na výstavě Můj milý Ježíšku 2018 galerie Zdeněk Sklenář, keramikou v Ateliéru Duke i kontroverzní osobností Zdeňka Nejedlého v zajímavé expozici Městské galerie Litomyšl.

Aleš Papáček (Ga)

29.11.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Vánoční výstava floristiky a zemědělské techniky

Chcete udělat radost celé rodině? Pak se přijďte podívat na výstavu vánočních aranžmá, která potěší především ženy. Muže jistě zaujmou historické motorky a nejmodernější zemědělská technika atd.

Možnost prohlénout si na naše chovy zvířat

Ve dnech 15.12. - 18.12. 2018 mají vážní zájemci o studium oboru Chov cizokrajných zvířat jedinečnou možnost prohlénout si na naše chovy zvířat. V sobotu přednostně na pozvánky, či po tel. domluvě.

Návštěva dnů otevřených dveří

Velmi nás potěšil zájem o naši školu. Počet uchazečů o studium našich oborů, kteří navštívili poslední dny otevřených dveří (30.11. - 1. 12. 2018), překročil stovku.

Dny otevřených dveří

Termíny, včetně výstavy vánoční floristiky a historické techniky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.