Polabský motýl

Každý, kdo chodil na odbornou školu, mi dá jistě za pravdu, že mnohé se sice naučil v lavici, ale ještě více na praxi. A právě takovou skvělou praxí byla pro žákyně druhého ročníku oboru Scénická a výstavní tvorba realizace výstavní kóje na soutěži Polabský motýl, která se koná již po 17 let při výstavách Zemědělec a Jaro s koňmi v Lysé nad Labem.

Středobodem celé soutěže byl František Antonín Špork, který v Lysé žil a byl významnou osobností českého baroka. Mimo jiné založil řád sv. Huberta a nechal postavit barokní areál v Kuksu. Tato soutěž je zvláštní tím, že na ní pracují žáci v týmu i spolu se svým učitelem.
Musím říci, že naše děvčata si „mákla“ a během čtyř hodin vytvořila výstavní kóji, florální objekt, vypichovanou svatební kytici a dárkovou kytici. A právě s tou se umístila Denisa Levová na krásném třetím místě. Děvčata, díky, skvěle se mi s Vámi pracovalo.
Náš tým: Lenka Dvořáková, Denisa Levová, Valérie Klimešová, Kristýna Rotreklová a Ing. Eva Vaňková.

Eva Vaňková

27.3.2017 | Doležal Jaromír 2

Důležité zprávy

Podávání přihlášek do 1.3.2020

Přihlášky na maturitní a učební obory naší školy se mohou podávat do 1.3. 2020.
Přihlášky na obory s talentovou zkouškou do 24.2. 2020.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 28. 3. od 8:30. Kontakt: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 464 603 111.

Výměny žáků s partnerskou školou v Amboise začátkem března

Letos proběhne řada akcí a výměn žáků se školou v Amboise. V březnu až v červnu k nám přijede 50 studentů z Amboise, naši výstavníci a zahradníci naopak pojedou na plenéry a výstavy na zámky na Loiře

Dny otevřených dveří

Pátek 28.2. 13:00-17:00
Sobota 29.2. 9:00-12:00
Případně nás můžete navštívit individuálně po předchozí dohodě.
Přihlášky ke studiu neváhejte vzít s sebou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.