Polsko 2019

Polsko 2019

22. 6. 2019 v sedm hodin ráno začala naše cesta na pracovní stáž v Polsku, kterou nám poskytla naše škola. Jeli jsme celkem 4 účastníci a nikdo z nás nevěděl, jak to bude vypadat, ale všichni jsme se náramně těšili.

Cesta nám trvala okolo 4 hodin s jednou zastávkou. Těsně před dvanáctou hodinou v sobotu jsme dorazili do cíle. Vyskytli jsme se v útulném polském městečku Ostrzeszów. Jelikož se blížil oběd, ubytovali jsme se v místní ubytovně a zašli si na oběd. Ze začátku byla mezi námi a Poláky menší slovní bariéra, ale to ruce a nohy hned vyřešili. Jelikož byl víkend, tak jsme nemuseli na praxe, a tak jsme si užívali benefity, které nám poskytnula místní škola. První z benefitů bylo pravidelné plavání, každý den našeho pobytu jsme měli možnost na 2 hodiny jít do místního plaveckého bazénu, a že jsme si to náramně užívali. V ceně bazénu jsme měli také saunu, ve které jsme trávili minimálně polovinu celého času. Každý večer jsme si pak zašli na ubytovně do herny zahrát si kulečník a podobné hry. O víkendu jsme se krátce ještě seznámili s městem a pak už nastalo pondělí.

V pondělí ráno v 7:00 jsme si zašli na snídani, a nastal odjezd do místní firmy, kde jsme měli celý týden vykonávat praxe na dílnách. Zde jsme se seznámili s místními pracovníky, se kterými jsme po celý zbytek pobytu pracovali. Rozdělili jsme se do dvou skupin po dvou lidech. Jedna skupina šla na montáž nových strojů a druhá skupina na demontáž a renovaci starých strojů. Firma se hlavně zabývala přestavbou a opravami nákladních aut různých značek, které slouží k přepravě osobních automobilů. Z praxí jsme si odnesli spoustu zkušeností, a spoustu nových triků jak si s něčím poradit, když něco nejde, aneb heslo každého dne: Když to nejde kladivem, vem si na to palici :D
Během týdne jsme pak opakovaně chodili do bazénu a na kulečník, a občas s projít se spolužáky město. Ve středu jsme byly pozváni na prohlídku místní školy, a následný minigolf v areálu školy společně s místními žáky a učiteli. Na závěr našeho pobytu jsme se ve čtvrtek vydali s místním ředitelem na procházku po městě, zakončenou výstupem na městskou rozhlednu a slavnostním ukončením v kavárně pod rozhlednou, kde jsme si popovídali s ředitelem, a zhodnotili náš celý pobyt. V pátek už jsme se jen ráno sbalili, šli na praxe na 2 hodiny, kde jsme od majitele firmy dostali pamětní list společně s pár dárky a mohli jsme se pomalu chystat na cestu domů. Během hodinky před odjezdem jsme si ještě nakoupili nějaké suvenýry domů. Pak už přijel pan školník, který si s námi dal oběd, a mohli jsme vyrazit na cestu domů. Krátce po 12té hodině jsme se tedy vydali na cestu domů. Naposled jsme se rozloučili s našimi polskými kamarády a jeli jsme. Po cestě domů jsme se bavili o zážitcích z tohoto týdne a shodli jsme se, že to byl super zážitek, a kdybychom mohli, tak se tam příští rok znovu vrátíme.

Na závěr bychom chtěli poděkovat naší škole za poskytnutí této praxe, nadále také panu učiteli Hýblovi, který si nás vybral a zároveň nad námi celý týdne držel ochrannou ruku a užíval si to vše s námi. Za nás jsme byly maximálně spokojeni a určitě doporučujeme se zúčastnit této praxe, pokud budete mít možnost.
Jakub Mencl, Arnošt Smolka, Martin Pinc, Pavel Tobek - H3B

26.1.2020 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Kytice do 1. linie! Klikni a hlasuj!

Online verze soutěže o nejkrásnější kytici pro pracovníky v 1. linii. Hlasujte pro kytice naší maturantky a kolegyně!!!

POZOR Důležité informace a zahájení praktického vyučování

Důležité informace pro současné žáky a jejich rodiče najdete v Bakalářích - Komens. Zahájení praktického vyučování pro zahradnické, chovatelské a technické obory POZOR změna! bude od 1.6. 2020. Poz

Termín přijímacího řízení

Žáci konající přij. zkoušku z MAT a ČJL a mají naší SŠ na 1. místě, konají zkoušku 8.6. 2020. Po zkoušce následuje pohovor.

Seznamy přijatých žáků zveřejněny

Seznamy přijatých žáků ke studiu na oborech zakončených výučním listem jsou dnešním dnem zveřejněny a tím i oficiálně oznámeny
Odkaz - UCHAZEČ - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.