Polsko 2019

Polsko 2019

22. 6. 2019 v sedm hodin ráno začala naše cesta na pracovní stáž v Polsku, kterou nám poskytla naše škola. Jeli jsme celkem 4 účastníci a nikdo z nás nevěděl, jak to bude vypadat, ale všichni jsme se náramně těšili.

Cesta nám trvala okolo 4 hodin s jednou zastávkou. Těsně před dvanáctou hodinou v sobotu jsme dorazili do cíle. Vyskytli jsme se v útulném polském městečku Ostrzeszów. Jelikož se blížil oběd, ubytovali jsme se v místní ubytovně a zašli si na oběd. Ze začátku byla mezi námi a Poláky menší slovní bariéra, ale to ruce a nohy hned vyřešili. Jelikož byl víkend, tak jsme nemuseli na praxe, a tak jsme si užívali benefity, které nám poskytnula místní škola. První z benefitů bylo pravidelné plavání, každý den našeho pobytu jsme měli možnost na 2 hodiny jít do místního plaveckého bazénu, a že jsme si to náramně užívali. V ceně bazénu jsme měli také saunu, ve které jsme trávili minimálně polovinu celého času. Každý večer jsme si pak zašli na ubytovně do herny zahrát si kulečník a podobné hry. O víkendu jsme se krátce ještě seznámili s městem a pak už nastalo pondělí.

V pondělí ráno v 7:00 jsme si zašli na snídani, a nastal odjezd do místní firmy, kde jsme měli celý týden vykonávat praxe na dílnách. Zde jsme se seznámili s místními pracovníky, se kterými jsme po celý zbytek pobytu pracovali. Rozdělili jsme se do dvou skupin po dvou lidech. Jedna skupina šla na montáž nových strojů a druhá skupina na demontáž a renovaci starých strojů. Firma se hlavně zabývala přestavbou a opravami nákladních aut různých značek, které slouží k přepravě osobních automobilů. Z praxí jsme si odnesli spoustu zkušeností, a spoustu nových triků jak si s něčím poradit, když něco nejde, aneb heslo každého dne: Když to nejde kladivem, vem si na to palici :D
Během týdne jsme pak opakovaně chodili do bazénu a na kulečník, a občas s projít se spolužáky město. Ve středu jsme byly pozváni na prohlídku místní školy, a následný minigolf v areálu školy společně s místními žáky a učiteli. Na závěr našeho pobytu jsme se ve čtvrtek vydali s místním ředitelem na procházku po městě, zakončenou výstupem na městskou rozhlednu a slavnostním ukončením v kavárně pod rozhlednou, kde jsme si popovídali s ředitelem, a zhodnotili náš celý pobyt. V pátek už jsme se jen ráno sbalili, šli na praxe na 2 hodiny, kde jsme od majitele firmy dostali pamětní list společně s pár dárky a mohli jsme se pomalu chystat na cestu domů. Během hodinky před odjezdem jsme si ještě nakoupili nějaké suvenýry domů. Pak už přijel pan školník, který si s námi dal oběd, a mohli jsme vyrazit na cestu domů. Krátce po 12té hodině jsme se tedy vydali na cestu domů. Naposled jsme se rozloučili s našimi polskými kamarády a jeli jsme. Po cestě domů jsme se bavili o zážitcích z tohoto týdne a shodli jsme se, že to byl super zážitek, a kdybychom mohli, tak se tam příští rok znovu vrátíme.

Na závěr bychom chtěli poděkovat naší škole za poskytnutí této praxe, nadále také panu učiteli Hýblovi, který si nás vybral a zároveň nad námi celý týdne držel ochrannou ruku a užíval si to vše s námi. Za nás jsme byly maximálně spokojeni a určitě doporučujeme se zúčastnit této praxe, pokud budete mít možnost.
Jakub Mencl, Arnošt Smolka, Martin Pinc, Pavel Tobek - H3B

26.1.2020 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na dny otevřených dveří v naší škole v pátek 22. 10. 2021 13-17h
sobota 23.10.2021 9-12h.

Květinová show – 19. ročník

Dne 23. září se v 16h v Klášterních zahradách v Litomyšli koná tradiční akce školy, tentokrát na téma 90. založení ZOO Praha.

Upozornění - úpravy rozvrhu

U nezletilých žáků žádají o případné úpravy rozvrhu (z důvodu např. změn v jízdním řádu vlaků a autobusů) pouze zákonní zástupci žáka, a to výhradně písemnou formou.

Volné dny - školní rok 2021/2022 - informace pro rodiče I.

Naše škola předpokládá následující dny volna navazující na dny státních svátků a školních prázdnin:
pondělí 27. září (28. září)
pondělí, úterý 25. a 26. října (28. říjen, podzimní prázdniny)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.