Pracovní stáž v Holandsku 2018

Pracovní stáž v Holandsku 2018

V neděli 23. 10. 2018 odletěli studenti 4. ročníků na již tradiční třítýdenní pracovní stáž do Holandska, která probíhala ve spolupráci s partnerskou školou ROC Aventus v Apeldornu za finanční podpory programu Erasmus+.

Účast byla letos vysoká – šest studentů, kteří pracovali v těchto firmách: Jarmila Vonšáková a Linda Kalivodová v logistické firmě Brutra Logistiek ve městě Doetinchem, Martin Doubrava v autoservise Autobedrijf Nijhof v Larenu a Michal Čepelka v autoservise Autobedrijf Johan Zomer taktéž v Larenu. Václav Dostál opravoval vozy značky Opel v Opel Hartgerink v Lochemu a Slavoj Vohralík se realizoval ve firmě Mechanisatie Lochem, kde opravoval zemědělskou techniku a traktory Fendt.

Díky tomuto projektu studenti poznali prostředí holandských firem, ve kterých získali mnoho nových dovedností, a procvičili si anglický jazyk. Slečny z logistiky nahlédly do fungování společnosti, pracovaly ve skladu a jeden pracovní den strávily s řidičkou kamionu při přepravě zboží. Chlapci trávili pracovní čas v dílnách, kde opravovali například rozbitou elektroinstalaci, brzdy, spojky, vyměňovali pneumatiky či svářeli a natírali.

Ubytování bylo zajištěno ve velice přátelských a obětavých rodinách, takže si všichni čas strávený s nimi velice užili. Kromě vydatného jídla nám rodiny zorganizovaly několik akcí, například návštěvu hasičského muzea, výlet na kolech do Deventeru a samozřejmě oblíbený výlet do  hlavního města Amsterdamu.

Zpětně všichni účastníci stáže hodnotí pobyt mimořádně kladně. Díky tomu  si zlepšili či prohloubili své jazykové znalosti a dovednosti, získali cenné zkušenosti ve svém oboru, viděli, jak to chodí v holandských firmách a měli možnost bezprostředně poznávat kulturu této  země. Kromě toho se také naučili spoléhat sami na sebe a samostatně řešit různé neočekávané situace. Myslím, že můžu s klidným svědomím říct, že se všichni vrátili touto zkušeností posíleni a odnášejí si zážitek na celý život.

Na závěr bych chtěl tuto stáž doporučit všem ostatním studentům, protože kdo necestuje, nic nepozná, a navíc, jak říká naše paní učitelka Soňa Pokorná, i hloupej Honza šel do světa. Zde se vám nabízí mimořádná příležitost do světa vyrazit, tak nepromarněte svoji šanci.

Slavoj Vohralík, M4A

10.11.2018 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Dodatečné a opravné zkoušky

Rozpis zkoušek v náhradním termínu a opravných zkoušek bude zveřejněn 11. 2. 2019 na nástěnce školy a na webové aplikaci Bakaláři.
Přejeme všem příjemné pololetní a jarní prázdniny.
Vedení školy

2.kolo talentových zkoušek - obor Scénická a výstavní tvorba

Přihlášky do 2. kola přijímacím zkoušek můžete posílat do 16. 2. 2019. Talentové zkoušky se budou konat 8. 3. 2019 od 8:00. Přípravný kurz k talentovým zkouškám bude 22. 2. 2019.

Přijímací zkoušky nanečisto - 23. 3. 2019

Žáci podávající si na naši školu přihlášku se mohou do 18. 3. 2019 přihlásit na přípravný kurz k přijímacím zkouškám, který je zdarma. Kontaktní e-mail: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 461 313 611.

Dny otevřených dveří

Termíny v roce 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.