Pracovní stáž v Holandsku 2018

Pracovní stáž v Holandsku 2018

V neděli 23. 10. 2018 odletěli studenti 4. ročníků na již tradiční třítýdenní pracovní stáž do Holandska, která probíhala ve spolupráci s partnerskou školou ROC Aventus v Apeldornu za finanční podpory programu Erasmus+.

Účast byla letos vysoká – šest studentů, kteří pracovali v těchto firmách: Jarmila Vonšáková a Linda Kalivodová v logistické firmě Brutra Logistiek ve městě Doetinchem, Martin Doubrava v autoservise Autobedrijf Nijhof v Larenu a Michal Čepelka v autoservise Autobedrijf Johan Zomer taktéž v Larenu. Václav Dostál opravoval vozy značky Opel v Opel Hartgerink v Lochemu a Slavoj Vohralík se realizoval ve firmě Mechanisatie Lochem, kde opravoval zemědělskou techniku a traktory Fendt.

Díky tomuto projektu studenti poznali prostředí holandských firem, ve kterých získali mnoho nových dovedností, a procvičili si anglický jazyk. Slečny z logistiky nahlédly do fungování společnosti, pracovaly ve skladu a jeden pracovní den strávily s řidičkou kamionu při přepravě zboží. Chlapci trávili pracovní čas v dílnách, kde opravovali například rozbitou elektroinstalaci, brzdy, spojky, vyměňovali pneumatiky či svářeli a natírali.

Ubytování bylo zajištěno ve velice přátelských a obětavých rodinách, takže si všichni čas strávený s nimi velice užili. Kromě vydatného jídla nám rodiny zorganizovaly několik akcí, například návštěvu hasičského muzea, výlet na kolech do Deventeru a samozřejmě oblíbený výlet do  hlavního města Amsterdamu.

Zpětně všichni účastníci stáže hodnotí pobyt mimořádně kladně. Díky tomu  si zlepšili či prohloubili své jazykové znalosti a dovednosti, získali cenné zkušenosti ve svém oboru, viděli, jak to chodí v holandských firmách a měli možnost bezprostředně poznávat kulturu této  země. Kromě toho se také naučili spoléhat sami na sebe a samostatně řešit různé neočekávané situace. Myslím, že můžu s klidným svědomím říct, že se všichni vrátili touto zkušeností posíleni a odnášejí si zážitek na celý život.

Na závěr bych chtěl tuto stáž doporučit všem ostatním studentům, protože kdo necestuje, nic nepozná, a navíc, jak říká naše paní učitelka Soňa Pokorná, i hloupej Honza šel do světa. Zde se vám nabízí mimořádná příležitost do světa vyrazit, tak nepromarněte svoji šanci.

Slavoj Vohralík, M4A

10.11.2018 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přijímací řízení - další kolo

V maturitních i učebních oborech technického a zahradnického zaměření otevíráme druhé třídy. V každém z oborů jsou zatím volná 2- 4 místa (Uchazeč - Základní informace k přijímacímu řízení).

Přijímací řízení

Třídy maturitního oboru Chovatel cizokrajných zvířat jsou zcela naplněny. Případným vážným zájemcům budou poskytnuta místa pouze v případě, že některý z uchazečů neodevzdá v termínu zápisový lístek.

Kytice do 1. linie! Klikni a hlasuj!

Online verze soutěže o nejkrásnější kytici pro pracovníky v 1. linii. Hlasujte pro kytice naší maturantky a kolegyně!!!

Seznamy přijatých žáků zveřejněny

Seznamy přijatých žáků ke studiu na oborech zakončených výučním listem jsou dnešním dnem zveřejněny a tím i oficiálně oznámeny
Odkaz - UCHAZEČ - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.