Praxe ve Francii

Praxe ve Francii

Právě jsme se vrátili z 3 týdenní praxe v málem městečku Beaune la Rolande. Každý týden jsme pracovali na jiném místě.

První firmou byla práce v městských službách, kde jsme si vyzkoušeli práci v terénu. Například osazování a pletí záhonů. Dalším pracovištěm byl obchod Delbard. Práce byla velice zajímavá, poznali jsme nové druhy rostlin, které v ČR běžně nenajdeme. Naším úkolem zde bylo otrhávat zvadlé květy a starat se o funkčnost provozu. Poslední firmou bylo zahradnictví s růžemi-Pilten. Tady jsme museli ostříhat růže do požadované výšky. Dále je vyplet a následně narovnat podle předem dané míry. Bylo to velmi bolestivé a fyzicky náročné, ale vše jsme úspěšně zvládli.

 Pro zpestření tohoto pobytu nám francouzští učitelé připravili zajímavý program. První víkend jsme navštívili Paříž. Konkrétně Eiffelovu věž, Vítězní oblouk, Louvre a mnoho dalších. Také jsme měli možnost projít se po Champs Elysees, nejznámější ulici Francie.

V něděli jsme jeli na zámek, kde hlavní dominantou byli zahrady v klasickém stylu. Druhý víkend jsme měli možnost podívat se do městečka Montargis. Další zastávkou byl druhý nejhezčí zámek Chambord. Bylo to opravdu zajímavé místo s bohatou historií.

Jinak jsme si padli do noty s místními studenty, se kterými jsme hráli fotbal nebo ping pong. Naučili jsme je florbal a porazili je v pétanqu. Což je francouzská hra.

Pak nastal poslední víkend. Jeli jsme do bazénu a na místní hrad. Nastalo loučení a balení. Myslím, že nikdo z nás na tento zážitek nezapomene.

Kristýna Vojtová

9.7.2018 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Logistika

NEPŘEHLÉDNĚTE naše technické zaměření vhodné i pro dívky LOGISTIKA.
Absolventi můžou pracovat na pozicích celní správy nebo organizovat dopravu zboží různých firem a obchodních řetězců.

Upozornění k uměleckému oboru

Přihlášky ke studiu floristického nebo zahradního designu je nutné odeslat nejpozději do 30. listopadu 2018. U tohoto oboru není možná maturitní zkouška z matematiky.

Dny otevřených dveří

Termíny, včetně výstavy vánoční floristiky a historické techniky

Přehlídky středních škol 2018

Zájemci o studium se s námi mohou setkat v následujících městech ...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.