Praxe ve Francii

Praxe ve Francii

Právě jsme se vrátili z 3 týdenní praxe v málem městečku Beaune la Rolande. Každý týden jsme pracovali na jiném místě.

První firmou byla práce v městských službách, kde jsme si vyzkoušeli práci v terénu. Například osazování a pletí záhonů. Dalším pracovištěm byl obchod Delbard. Práce byla velice zajímavá, poznali jsme nové druhy rostlin, které v ČR běžně nenajdeme. Naším úkolem zde bylo otrhávat zvadlé květy a starat se o funkčnost provozu. Poslední firmou bylo zahradnictví s růžemi-Pilten. Tady jsme museli ostříhat růže do požadované výšky. Dále je vyplet a následně narovnat podle předem dané míry. Bylo to velmi bolestivé a fyzicky náročné, ale vše jsme úspěšně zvládli.

 Pro zpestření tohoto pobytu nám francouzští učitelé připravili zajímavý program. První víkend jsme navštívili Paříž. Konkrétně Eiffelovu věž, Vítězní oblouk, Louvre a mnoho dalších. Také jsme měli možnost projít se po Champs Elysees, nejznámější ulici Francie.

V něděli jsme jeli na zámek, kde hlavní dominantou byli zahrady v klasickém stylu. Druhý víkend jsme měli možnost podívat se do městečka Montargis. Další zastávkou byl druhý nejhezčí zámek Chambord. Bylo to opravdu zajímavé místo s bohatou historií.

Jinak jsme si padli do noty s místními studenty, se kterými jsme hráli fotbal nebo ping pong. Naučili jsme je florbal a porazili je v pétanqu. Což je francouzská hra.

Pak nastal poslední víkend. Jeli jsme do bazénu a na místní hrad. Nastalo loučení a balení. Myslím, že nikdo z nás na tento zážitek nezapomene.

Kristýna Vojtová

9.7.2018 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přání

Všem studentům přejeme krásné prázdniny, plné slunce a pohody. Těšíme se na Vás v pondělí 3. září 2018 v 8 hod.

Organizace maturitních zkoušek - podzim 2018

Harmonogram zkoušek pro žáky třídy E4A, E4B a Z4.

Zahraniční praxe a stáže finišují

Zahradníci a Výstavníci se vrací ze stáží ve Francii, u Chovatelů na stáž do italských Alp vycestovala již poslední skupina žáků, Technici se vrátili z praxí v Polsku a naopak se chystají do Nizozemí.

Příprava k maturitě z českého jazyka a literatury

Pro případné zájemce pořádáme 29. srpna 2018 od 11:00 nepovinný seminář zaměřený na přípravu k maturitě z českého jazyka a literatury.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.