Praxe ve Francii

Praxe ve Francii

Právě jsme se vrátili z 3 týdenní praxe v málem městečku Beaune la Rolande. Každý týden jsme pracovali na jiném místě.

První firmou byla práce v městských službách, kde jsme si vyzkoušeli práci v terénu. Například osazování a pletí záhonů. Dalším pracovištěm byl obchod Delbard. Práce byla velice zajímavá, poznali jsme nové druhy rostlin, které v ČR běžně nenajdeme. Naším úkolem zde bylo otrhávat zvadlé květy a starat se o funkčnost provozu. Poslední firmou bylo zahradnictví s růžemi-Pilten. Tady jsme museli ostříhat růže do požadované výšky. Dále je vyplet a následně narovnat podle předem dané míry. Bylo to velmi bolestivé a fyzicky náročné, ale vše jsme úspěšně zvládli.

 Pro zpestření tohoto pobytu nám francouzští učitelé připravili zajímavý program. První víkend jsme navštívili Paříž. Konkrétně Eiffelovu věž, Vítězní oblouk, Louvre a mnoho dalších. Také jsme měli možnost projít se po Champs Elysees, nejznámější ulici Francie.

V něděli jsme jeli na zámek, kde hlavní dominantou byli zahrady v klasickém stylu. Druhý víkend jsme měli možnost podívat se do městečka Montargis. Další zastávkou byl druhý nejhezčí zámek Chambord. Bylo to opravdu zajímavé místo s bohatou historií.

Jinak jsme si padli do noty s místními studenty, se kterými jsme hráli fotbal nebo ping pong. Naučili jsme je florbal a porazili je v pétanqu. Což je francouzská hra.

Pak nastal poslední víkend. Jeli jsme do bazénu a na místní hrad. Nastalo loučení a balení. Myslím, že nikdo z nás na tento zážitek nezapomene.

Kristýna Vojtová

9.7.2018 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Dodatečné a opravné zkoušky

Rozpis zkoušek v náhradním termínu a opravných zkoušek bude zveřejněn 11. 2. 2019 na nástěnce školy a na webové aplikaci Bakaláři.
Přejeme všem příjemné pololetní a jarní prázdniny.
Vedení školy

2.kolo talentových zkoušek - obor Scénická a výstavní tvorba

Přihlášky do 2. kola přijímacím zkoušek můžete posílat do 16. 2. 2019. Talentové zkoušky se budou konat 8. 3. 2019 od 8:00. Přípravný kurz k talentovým zkouškám bude 22. 2. 2019.

Přijímací zkoušky nanečisto - 23. 3. 2019

Žáci podávající si na naši školu přihlášku se mohou do 18. 3. 2019 přihlásit na přípravný kurz k přijímacím zkouškám, který je zdarma. Kontaktní e-mail: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 461 313 611.

Dny otevřených dveří

Termíny v roce 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.