Prodloužený víkend v Amboise – návštěva Francie

Prodloužený víkend v Amboise – návštěva Francie

Studenti výstavnictví ze třídy V3 v doprovodu pana ředitele a paní Mgr. Pavlíkové navštívili ve dnech 12. – 16. 5. partnerskou školu ve francouzském městě Amboise.

Před příjezdem do Amboise byla tradiční zastávka v Montargis, kde jsme nasáli první francouzskou atmosféru. Po příjezdu následovalo vřelé přijetí od paní ředitelky, pedagogů i od studentů. V dalších dnech byl plán naplněn návštěvou zámků Chenonceau, Chambord, Château du Clos Lucé v Amboise, města Amboise, nezapomněli jsme ani na tvorbu v plenéru (kresba, malba zámků Chenonceau, Chambord). Navštívili  jsme také výstavu  vín v partnerské škole, které se účastnili vinařské školy z celé Francie. V závěru nechyběla ani prezentace místního oboru zabývajícího se chovem koní, kdy studenti předvedli parkur, práci s koňmi i jezdecké dovednosti.

à bientôt France!

A. Štindlová

 

22.5.2022 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří pro uchazeče a jejich rodiče

Těšíme se na vás v pátek 20. října nebo v sobotu 21. října 2023.

Přijímací zkoušky na obor Scénická a výstavní tvorba

Na obor se zaměřením na Floristický nebo Zahradní design, kde uchazeč koná talentovou zkoušku, se můžete podrobně informovat na dnech otevřených dveří. Přihláška se podává do 30. listopadu 2023.

Květinová show 2023

Místo tradiční školní akce Květinové show se uskuteční v říjnu floristická výstava našich žáků v Piaristickém kostele v Litomyšli. O přesném harmonogramu akce budeme včas veřejnost informovat.

Vyhlášení ředitelského volna

Ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno na pátek 29. září 2023.