Prodloužený víkend v Amboise – návštěva Francie

Prodloužený víkend v Amboise – návštěva Francie

Studenti výstavnictví ze třídy V3 v doprovodu pana ředitele a paní Mgr. Pavlíkové navštívili ve dnech 12. – 16. 5. partnerskou školu ve francouzském městě Amboise.

Před příjezdem do Amboise byla tradiční zastávka v Montargis, kde jsme nasáli první francouzskou atmosféru. Po příjezdu následovalo vřelé přijetí od paní ředitelky, pedagogů i od studentů. V dalších dnech byl plán naplněn návštěvou zámků Chenonceau, Chambord, Château du Clos Lucé v Amboise, města Amboise, nezapomněli jsme ani na tvorbu v plenéru (kresba, malba zámků Chenonceau, Chambord). Navštívili  jsme také výstavu  vín v partnerské škole, které se účastnili vinařské školy z celé Francie. V závěru nechyběla ani prezentace místního oboru zabývajícího se chovem koní, kdy studenti předvedli parkur, práci s koňmi i jezdecké dovednosti.

à bientôt France!

A. Štindlová

 

22.5.2022 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Vyhlášení přijímacího řízení do oboru s talentovou zkouškou

Přihlášky do 1. kola přijímacího řízení pro 1. ročník oboru Scénická a výstavní tvorba (82-41-M/03) je nutno doručit do 30. listopadu. Termín talentových zkoušek si můžete vybrat 5. nebo 6. 1. 2023.

Přípravný kurz k talentovým zkouškám

proběhne 7. prosince 2022. Podrobnosti o průběhu kurzu níže.

Dny otevřených dveří pro uchazeče

se konají v termínu 25. a 26. listopadu a 17. - 20. prosince 2022.

Mezinárodní Vánoční výstava

Výstava vánočních aranžmá, historické a zemědělské techniky, se uskuteční od soboty 17.11. do úterý 20.11. 2022. Sobota - pondělí v čase 9 - 17 hod, úterý 9 - 16 hod. Těšíme se na Vaši návštěvu.