Projektová výuka zahradní architektury

Již patnáctým rokem na naší škole vzděláváme budoucí zahradní architekty.

Žáci zaměření na zahradní architekturu tvoří v průběhu všech ročníků každý rok zahradně architektonické projekty. Jedná se o různě náročné návrhy, například od nejjednodušších květinových záhonů (letničkových, dvouletkových, trvalkových či smíšených), osazení hrobových polí, mobilní zeleně (okenních truhlíků apod.), přes návrhy soukromé zeleně (zahrady rodinných domů, chat a chalup), až po řešení veřejných prostor (městská a venkovská zeleň). Nejlepší práce jsou následně realizovány v praxi. Například v loňském roce pomohl projekt Kateřiny Tesárkové k obnově návesní zeleně v Dolním Újezdě u Litomyšle.

Studenti se na naší škole učí i nezbytný management zeleně, kam spadá zpracování komplexní analýzy zahrad a parků, dendrologických průzkumů, plánů péče, rozpočtů apod.

V letošním roce žáci zpracovávají mimo jiné dva velké projekty, kterými jsou řešení obnovy zeleně venkovské usedlosti v Budislavi u Litomyšle a návrh zahrady plicního sanatoria Albertinum Žamberk.

Aleš Papáček (Ga)

8.2.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.