Projektová výuka zahradní architektury

Již patnáctým rokem na naší škole vzděláváme budoucí zahradní architekty.

Žáci zaměření na zahradní architekturu tvoří v průběhu všech ročníků každý rok zahradně architektonické projekty. Jedná se o různě náročné návrhy, například od nejjednodušších květinových záhonů (letničkových, dvouletkových, trvalkových či smíšených), osazení hrobových polí, mobilní zeleně (okenních truhlíků apod.), přes návrhy soukromé zeleně (zahrady rodinných domů, chat a chalup), až po řešení veřejných prostor (městská a venkovská zeleň). Nejlepší práce jsou následně realizovány v praxi. Například v loňském roce pomohl projekt Kateřiny Tesárkové k obnově návesní zeleně v Dolním Újezdě u Litomyšle.

Studenti se na naší škole učí i nezbytný management zeleně, kam spadá zpracování komplexní analýzy zahrad a parků, dendrologických průzkumů, plánů péče, rozpočtů apod.

V letošním roce žáci zpracovávají mimo jiné dva velké projekty, kterými jsou řešení obnovy zeleně venkovské usedlosti v Budislavi u Litomyšle a návrh zahrady plicního sanatoria Albertinum Žamberk.

Aleš Papáček (Ga)

8.2.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přání

Všem studentům přejeme krásné prázdniny, plné slunce a pohody. Těšíme se na Vás v pondělí 3. září 2018 v 8 hod.

Organizace maturitních zkoušek - podzim 2018

Harmonogram zkoušek pro žáky třídy E4A, E4B a Z4.

Zahraniční praxe a stáže finišují

Zahradníci a Výstavníci se vrací ze stáží ve Francii, u Chovatelů na stáž do italských Alp vycestovala již poslední skupina žáků, Technici se vrátili z praxí v Polsku a naopak se chystají do Nizozemí.

Příprava k maturitě z českého jazyka a literatury

Pro případné zájemce pořádáme 29. srpna 2018 od 11:00 nepovinný seminář zaměřený na přípravu k maturitě z českého jazyka a literatury.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.