Projektová výuka zahradní architektury

Již patnáctým rokem na naší škole vzděláváme budoucí zahradní architekty.

Žáci zaměření na zahradní architekturu tvoří v průběhu všech ročníků každý rok zahradně architektonické projekty. Jedná se o různě náročné návrhy, například od nejjednodušších květinových záhonů (letničkových, dvouletkových, trvalkových či smíšených), osazení hrobových polí, mobilní zeleně (okenních truhlíků apod.), přes návrhy soukromé zeleně (zahrady rodinných domů, chat a chalup), až po řešení veřejných prostor (městská a venkovská zeleň). Nejlepší práce jsou následně realizovány v praxi. Například v loňském roce pomohl projekt Kateřiny Tesárkové k obnově návesní zeleně v Dolním Újezdě u Litomyšle.

Studenti se na naší škole učí i nezbytný management zeleně, kam spadá zpracování komplexní analýzy zahrad a parků, dendrologických průzkumů, plánů péče, rozpočtů apod.

V letošním roce žáci zpracovávají mimo jiné dva velké projekty, kterými jsou řešení obnovy zeleně venkovské usedlosti v Budislavi u Litomyšle a návrh zahrady plicního sanatoria Albertinum Žamberk.

Aleš Papáček (Ga)

8.2.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Spuštění webové aplikace Bakaláři pro rodiče a žáky

16. ledna byly v odkazu Bakaláři (v levém horním rohu webových stránek) spuštěny přístupy rodičů a žáků do systému Bakaláři, kde lze vidět především absenci a průběžnou klasifikaci konkrétního žáka.

Schůzka rodičů žáků 4. ročníků

Schůzka rodičů žáků čtvrtých ročníků se koná 11. února 2019 od 16 hodin.

Otevření nového centra odborných učeben

31. ledna slavnostně otevíráme novou budovu odborných učeben. Zahradníci a výstavníci získají tropický skleník a ateliéry, chovatelé teraristické expozice, technické obory nové výpočetní středisko.

Dny otevřených dveří

Termíny v roce 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.