Projektová výuka zahradní architektury

Již patnáctým rokem na naší škole vzděláváme budoucí zahradní architekty.

Žáci zaměření na zahradní architekturu tvoří v průběhu všech ročníků každý rok zahradně architektonické projekty. Jedná se o různě náročné návrhy, například od nejjednodušších květinových záhonů (letničkových, dvouletkových, trvalkových či smíšených), osazení hrobových polí, mobilní zeleně (okenních truhlíků apod.), přes návrhy soukromé zeleně (zahrady rodinných domů, chat a chalup), až po řešení veřejných prostor (městská a venkovská zeleň). Nejlepší práce jsou následně realizovány v praxi. Například v loňském roce pomohl projekt Kateřiny Tesárkové k obnově návesní zeleně v Dolním Újezdě u Litomyšle.

Studenti se na naší škole učí i nezbytný management zeleně, kam spadá zpracování komplexní analýzy zahrad a parků, dendrologických průzkumů, plánů péče, rozpočtů apod.

V letošním roce žáci zpracovávají mimo jiné dva velké projekty, kterými jsou řešení obnovy zeleně venkovské usedlosti v Budislavi u Litomyšle a návrh zahrady plicního sanatoria Albertinum Žamberk.

Aleš Papáček (Ga)

8.2.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Termíny, včetně výstavy vánoční floristiky a historické techniky

Přehlídky středních škol 2018

Zájemci o studium se s námi mohou setkat v následujících městech ...

Jídelní lístek školní jídelny

Aktuální jídelní lístek naleznete zde

Výstavba centra pro odbornou výuku pokračuje

Stavba nových atelierů pro výuku zahradní architektury a grafického desingu pokračuje rychlým tempem. Výběr výkonných počítačů pro nové centrum výpočetní techniky pro technické obory finišuje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.