Projektová výuka zahradní architektury

Již patnáctým rokem na naší škole vzděláváme budoucí zahradní architekty.

Žáci zaměření na zahradní architekturu tvoří v průběhu všech ročníků každý rok zahradně architektonické projekty. Jedná se o různě náročné návrhy, například od nejjednodušších květinových záhonů (letničkových, dvouletkových, trvalkových či smíšených), osazení hrobových polí, mobilní zeleně (okenních truhlíků apod.), přes návrhy soukromé zeleně (zahrady rodinných domů, chat a chalup), až po řešení veřejných prostor (městská a venkovská zeleň). Nejlepší práce jsou následně realizovány v praxi. Například v loňském roce pomohl projekt Kateřiny Tesárkové k obnově návesní zeleně v Dolním Újezdě u Litomyšle.

Studenti se na naší škole učí i nezbytný management zeleně, kam spadá zpracování komplexní analýzy zahrad a parků, dendrologických průzkumů, plánů péče, rozpočtů apod.

V letošním roce žáci zpracovávají mimo jiné dva velké projekty, kterými jsou řešení obnovy zeleně venkovské usedlosti v Budislavi u Litomyšle a návrh zahrady plicního sanatoria Albertinum Žamberk.

Aleš Papáček (Ga)

8.2.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Podávání přihlášek bude ukončeno 31.5. 2018

Poslední možnost podání přihlášky na naši školu je k 31.5. 2018. Zbývají 1-2 volná místa na třídu. Informace tel. 775 558 223, nebo 775 558 222.

Výstavba centra pro odbornou výuku pokračuje

Stavba nových atelierů pro výuku zahradní architektury a grafického desingu pokračuje rychlým tempem. Výběr výkonných počítačů pro nové centrum výpočetní techniky pro technické obory finišuje.

Nové vybavení technických oborů

Nový Opel Astra na výuku autoškoly je již zaparkován ve školní garáži. Zároveň chystáme vybavení novým svářecím trenažerem a svářecími zdroji.

Velké úspěchy našich techniků, floristek a architektů

Floristky získaly 1. a 3. místo v soutěži odborných učilišť, architekti získali 1. místo v soutěži pořádané Svazem zakládání a údržby zeleně.
Náš technik byl 8. v celostátním kole soutěže AMAVET.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.