Seminář na téma Strip Till

Dne 2. 5. 2017 jsme se zúčastnili odborného semináře na téma Strip Till aneb způsob pásového zpracování půdy, který se uskutečnil v obecním hostinci v Bučině.

Seminář začal v 9:00 první prezentací, kterou komentoval doc. Ing. Václav Brant, a která nás měla seznámit s problematikou zpracování půdy Strip Till. Dále popsal výhody a nevýhody této metody, ochranné postupy a hnojení rostlin po zasetí i v průběhu vegetace.

Dále následovala prezentace pana Ing. Pavla Dvořáka, který zastupoval firmu Kverneland a představil nám stroje, které se používají pro pásové zpracování půdy. Rozdělil je podle různých kategorií a svůj komentář doplnil o zajímavá videa.

Třetím a zároveň posledním bodem semináře byla přednáška pana Jindřicha Šmögera, který nám pomocí fotografií ze svých pozemků a pomocí svých zkušeností představil metodu Strip Till v praxi.

Ve 13:00, kdy končila přednáška, se všichni odebrali na pole pana Šmögera, kde mohli vše vidět naživo, avšak my už jsme museli odjet, takže jsme se bohužel nemohli připojit. Každopádně to bylo velmi zajímavé a přínosné do budoucna. Rád se opět zúčastním dalšího podobného semináře.

Vítězslav Dostál, M3A

11.5.2017 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Výstava našich výtvarníků na zámcích v údolí řeky Loiry

Studenti 2. a 3. ročníků oboru Výstavnictví se budou prezentovat přímo na zámcích, v jejichž interiérech a zahradách budou v rámci 12 denních stáží svá výtvarná díla tvořit.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 24. 3. od 9h.

Dny otevřených dveří pro učební obory

Ve dnech 5. a 6. dubna bude naše škola pořádat dny otevřených dveří výhradně pro zájemce o učební obory. Zájemcům budou podávány aktuální informace o přijetí na zvolený obor, ubytování a stravování.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.