Seminář na téma Strip Till

Dne 2. 5. 2017 jsme se zúčastnili odborného semináře na téma Strip Till aneb způsob pásového zpracování půdy, který se uskutečnil v obecním hostinci v Bučině.

Seminář začal v 9:00 první prezentací, kterou komentoval doc. Ing. Václav Brant, a která nás měla seznámit s problematikou zpracování půdy Strip Till. Dále popsal výhody a nevýhody této metody, ochranné postupy a hnojení rostlin po zasetí i v průběhu vegetace.

Dále následovala prezentace pana Ing. Pavla Dvořáka, který zastupoval firmu Kverneland a představil nám stroje, které se používají pro pásové zpracování půdy. Rozdělil je podle různých kategorií a svůj komentář doplnil o zajímavá videa.

Třetím a zároveň posledním bodem semináře byla přednáška pana Jindřicha Šmögera, který nám pomocí fotografií ze svých pozemků a pomocí svých zkušeností představil metodu Strip Till v praxi.

Ve 13:00, kdy končila přednáška, se všichni odebrali na pole pana Šmögera, kde mohli vše vidět naživo, avšak my už jsme museli odjet, takže jsme se bohužel nemohli připojit. Každopádně to bylo velmi zajímavé a přínosné do budoucna. Rád se opět zúčastním dalšího podobného semináře.

Vítězslav Dostál, M3A

11.5.2017 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Jedinečná možnost prohlídky chovů zvířat

Po dobu Mezinárodní výstavy ve dnech 16. - 19. 12. budou zpřístupněny, pouze vážným zájemcům o studium, naše speciální chovy exotických zvířat, včetně posledních novinek a odchovů.

Nové centrum pro technické a zahradnické obory

Zahradníci získají nový skleník s množárnou, úpravnu květů a střešní zahradu. Technické obory nové centrum výpočetní techniky s vysokorychlostním připojením optickou sítí. Termín dokončení 31.10.2018.

Právě byla zahájena výstavba nové budovy pro odbornou výuku.

Chovatelé získají nové učebny chovu cizokrajných zvířat a speciální učebnu chovu horských druhů. Výstavníci otevřou nové ateliery pro zahradní architekturu, uměleckou fotografii a grafický desing.

Pozvánka na Vánoční výstavu

Mezinárodní výstava vánoční floristiky a zemědělské techniky:
So 16. 12. 2017 09 - 17 h
Ne 17. 12. 2017 09 - 17 h
Po 18. 12. 2017 08 - 17 h
Út 19. 12. 2017 08 - 14 h

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.