Stáž studentů technických oborů v Holandsku 2015

Každým rokem mají studenti technických oborů možnost zúčastnit se stáže v Holandsku. Po dobu dvou týdnů do pracovního prostředí nahlédli dva žáci ze čtvrtého ročníku. Petr Daníček, jenž dojížděl do podniku Opel Hartgerink v nedalekém Lochemu a Tomáš Vrzáň, který pracoval v Autobedrijf Johan Zomer v Larenu.

Po návratu do České republiky oba dva jedinci hodnotili tuto záležitost jako jednu z nejvýznamnějších v jejich životě. „Především jsem se naučil používat řeč, což byl i jeden z mých hlavních cílů pro tuto cestu. Druhým důležitým přínosem pro mě byla jednoznačně práce v Opelu. Hodně jsem se toho od zahraničních spolupracovníků naučil a věřím, že budu z těchto zkušeností jednou hodně čerpat. Navíc jsem ve svém volném čase mohl poznat spoustu tradic typické pro tuto zemi, což mě opět posunulo o krok vpřed.“ říká Petr Daníček. Tomáš Vrzáň popisuje čtrnáct dní v zahraničí následovně: „Od Holandska jsem očekával především posílení anglického jazyka před maturitní zkouškou a také hromadu zkušeností z dílenských prostor. Jelikož v obou těchto oblastech funguje naše škola skvěle a zejména učitelé jsou velmi dobří, nebylo třeba se bát nezdaru. Žili jsme nedaleko od našich pracovních míst v rodinném domku s rodinou Boersových. Rodina se o nás starala jako o vlastní a v práci se k nám chovali velice přívětivě. Dokonce s několika přáteli odtamtud jsem v pravidelném kontaktu.“
Kromě pracoviště se studenti také podívali například do Amsterdamu. „Absolutně odlišné prostředí, nádherná architektura a skvělé cappuccino. Nejvíce mě pobavilo, že tamní lidé parkují příliš blízko u kanálů a tvrdí se, že pravidelně jedno auto týdně tam spadne,“ hodnotí návštěvu hlavního města Petr. Dále pak navštívili střední technickou školu ROC Aventus v Apeldoornu, která opětovně posílá své studenty na stáž do České republiky, ale třeba i Zomer Motor Sport, podnik renovující závodní motory.
„Nejemociálnější moment nastal při posledním pracovním dni a následně v sobotu ráno. Při loučení. Každopádně tuto výpravu doporučuji každé osobě z budoucích čtvrtých ročníků, jelikož je to neuvěřitelný zážitek.“ dodává Tomáš.

Tomáš Vrzáň, 4. A

12.11.2015 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.