Stáž studentů technických oborů v Holandsku 2015

Každým rokem mají studenti technických oborů možnost zúčastnit se stáže v Holandsku. Po dobu dvou týdnů do pracovního prostředí nahlédli dva žáci ze čtvrtého ročníku. Petr Daníček, jenž dojížděl do podniku Opel Hartgerink v nedalekém Lochemu a Tomáš Vrzáň, který pracoval v Autobedrijf Johan Zomer v Larenu.

Po návratu do České republiky oba dva jedinci hodnotili tuto záležitost jako jednu z nejvýznamnějších v jejich životě. „Především jsem se naučil používat řeč, což byl i jeden z mých hlavních cílů pro tuto cestu. Druhým důležitým přínosem pro mě byla jednoznačně práce v Opelu. Hodně jsem se toho od zahraničních spolupracovníků naučil a věřím, že budu z těchto zkušeností jednou hodně čerpat. Navíc jsem ve svém volném čase mohl poznat spoustu tradic typické pro tuto zemi, což mě opět posunulo o krok vpřed.“ říká Petr Daníček. Tomáš Vrzáň popisuje čtrnáct dní v zahraničí následovně: „Od Holandska jsem očekával především posílení anglického jazyka před maturitní zkouškou a také hromadu zkušeností z dílenských prostor. Jelikož v obou těchto oblastech funguje naše škola skvěle a zejména učitelé jsou velmi dobří, nebylo třeba se bát nezdaru. Žili jsme nedaleko od našich pracovních míst v rodinném domku s rodinou Boersových. Rodina se o nás starala jako o vlastní a v práci se k nám chovali velice přívětivě. Dokonce s několika přáteli odtamtud jsem v pravidelném kontaktu.“
Kromě pracoviště se studenti také podívali například do Amsterdamu. „Absolutně odlišné prostředí, nádherná architektura a skvělé cappuccino. Nejvíce mě pobavilo, že tamní lidé parkují příliš blízko u kanálů a tvrdí se, že pravidelně jedno auto týdně tam spadne,“ hodnotí návštěvu hlavního města Petr. Dále pak navštívili střední technickou školu ROC Aventus v Apeldoornu, která opětovně posílá své studenty na stáž do České republiky, ale třeba i Zomer Motor Sport, podnik renovující závodní motory.
„Nejemociálnější moment nastal při posledním pracovním dni a následně v sobotu ráno. Při loučení. Každopádně tuto výpravu doporučuji každé osobě z budoucích čtvrtých ročníků, jelikož je to neuvěřitelný zážitek.“ dodává Tomáš.

Tomáš Vrzáň, 4. A

12.11.2015 | Jiří Šváb

Důležité zprávy

Přijímací řízení - další kolo

V maturitních i učebních oborech technického a zahradnického zaměření otevíráme druhé třídy. V každém z oborů jsou zatím volná 2- 4 místa (Uchazeč - Základní informace k přijímacímu řízení).

Přijímací řízení

Třídy maturitního oboru Chovatel cizokrajných zvířat jsou zcela naplněny. Případným vážným zájemcům budou poskytnuta místa pouze v případě, že některý z uchazečů neodevzdá v termínu zápisový lístek.

Kytice do 1. linie! Klikni a hlasuj!

Online verze soutěže o nejkrásnější kytici pro pracovníky v 1. linii. Hlasujte pro kytice naší maturantky a kolegyně!!!

Seznamy přijatých žáků zveřejněny

Seznamy přijatých žáků ke studiu na oborech zakončených výučním listem jsou dnešním dnem zveřejněny a tím i oficiálně oznámeny
Odkaz - UCHAZEČ - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.