Studentské projekty ze zahradní architektury

Naše škola již více jak deset let spolupracuje na obnovách zeleně v jednotlivých městech a obcích Pardubického kraje. Studenti zahradní architektury vytvářejí každoročně několik desítek projektů na obnovu veřejné zeleně. Ředitelství školy vypisuje v letošním roce projekty i s finanční odměnou.

V letošním školním roce oslovila naši školu obec Žehušice ze Středočeského kraje s žádostí o pomoc s řešením tří lokalit na svém území. Také se na nás obrátili MŠ Pod Lesem v Ústí nad Orlicí s požadavkem na přeměnu školní zahrady a v neposlední řadě náš dlouholetý sociální partner školy ZD Dolní Újezd s žádostí o revitalizaci zeleně v okolí administrativní budovy společnosti.
Projekty pro studenty druhých až čtvrtých ročníků začaly detailním terénním průzkumem řešeného území, včetně geodetického zaměření a inventarizace dřevin (dendrologický průzkum). Následně si žáci vypracovali komplexní rozbory území a na jejich základě vytvořili variantní návrhy řešení, včetně plánu péče a rozpočtů.  
Studenti čtvrtých ročníků již mají hotovo a netrpělivě čekají, až Úřad městyse Žehušice vybere nejkvalitnější návrhy ve třech kategoriích (tří rozdílná území) a finančně ohodnotí nejlepší řešitele. Studenti druhých a třetích ročníků neméně zajímavé návrhy teprve dokončují.
Kromě soutěží vyhlášených ředitelstvím školy (zelená učebna, revitalizace zahrad po rekonstrukcích školních budov) připravujeme i soutěž o nejkrásnější návrh kruhových objezdů v centru Litomyšle a projekt veřejné zeleně v Borovnici v Královehradeckém kraji. Výherci některých žákovských soutěží budou finančně odměněni.

Aleš Papáček

15.2.2016 | Bohuslav Patočka

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.