Největší studentský projekt v historii školy

Největší studentský projekt v historii školy

Žáci zahradnických a uměleckých oborů zmapovali více než 1,6 milionů m2 zeleně.

Budoucí zahradní architekti dokončili na konci roku 2017 dvouletý projekt nazvaný Strategický plán rozvoje zeleně vybraných příspěvkových organizací Krajského úřadu Pardubického kraje. Studenti v rámci výuky předmětů zahradní architektura a zahradní design navštívili celkem 156 lokalit (například zahrad, parkově upravených ploch, dvorků, atrií, střešních zahrad apod.) ve všech okresech Pardubického kraje. Jejich hlavním úkolem bylo zhodnotit dle metodiky o dvanácti atributech aktuální stav zeleně vybraných školských a zdravotnických institucí i zařízení sociálních služeb. Žáci především mapovali kvalitu a kvantitu vegetačních a rekreačních prvků, včetně vytvoření návrhu opatření vedoucích ke zlepšení stávajícího stavu. Nejčastějšími zjištěnými problémy byly: nedostatek rekreačních prvků, absence nových výsadeb vegetace a dílčí chyby v péči o zeleň.

Aleš Papáček (Ga)

30.1.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přání

Všem studentům přejeme krásné prázdniny, plné slunce a pohody. Těšíme se na Vás v pondělí 3. září 2018 v 8 hod.

Organizace maturitních zkoušek - podzim 2018

Harmonogram zkoušek pro žáky třídy E4A, E4B a Z4.

Zahraniční praxe a stáže finišují

Zahradníci a Výstavníci se vrací ze stáží ve Francii, u Chovatelů na stáž do italských Alp vycestovala již poslední skupina žáků, Technici se vrátili z praxí v Polsku a naopak se chystají do Nizozemí.

Příprava k maturitě z českého jazyka a literatury

Pro případné zájemce pořádáme 29. srpna 2018 od 11:00 nepovinný seminář zaměřený na přípravu k maturitě z českého jazyka a literatury.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.