Největší studentský projekt v historii školy

Největší studentský projekt v historii školy

Žáci zahradnických a uměleckých oborů zmapovali více než 1,6 milionů m2 zeleně.

Budoucí zahradní architekti dokončili na konci roku 2017 dvouletý projekt nazvaný Strategický plán rozvoje zeleně vybraných příspěvkových organizací Krajského úřadu Pardubického kraje. Studenti v rámci výuky předmětů zahradní architektura a zahradní design navštívili celkem 156 lokalit (například zahrad, parkově upravených ploch, dvorků, atrií, střešních zahrad apod.) ve všech okresech Pardubického kraje. Jejich hlavním úkolem bylo zhodnotit dle metodiky o dvanácti atributech aktuální stav zeleně vybraných školských a zdravotnických institucí i zařízení sociálních služeb. Žáci především mapovali kvalitu a kvantitu vegetačních a rekreačních prvků, včetně vytvoření návrhu opatření vedoucích ke zlepšení stávajícího stavu. Nejčastějšími zjištěnými problémy byly: nedostatek rekreačních prvků, absence nových výsadeb vegetace a dílčí chyby v péči o zeleň.

Aleš Papáček (Ga)

30.1.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Podávání přihlášek bude ukončeno 31.5. 2018

Poslední možnost podání přihlášky na naši školu je k 31.5. 2018. Zbývají 1-2 volná místa na třídu. Informace tel. 775 558 223, nebo 775 558 222.

Výstavba centra pro odbornou výuku pokračuje

Stavba nových atelierů pro výuku zahradní architektury a grafického desingu pokračuje rychlým tempem. Výběr výkonných počítačů pro nové centrum výpočetní techniky pro technické obory finišuje.

Nové vybavení technických oborů

Nový Opel Astra na výuku autoškoly je již zaparkován ve školní garáži. Zároveň chystáme vybavení novým svářecím trenažerem a svářecími zdroji.

Velké úspěchy našich techniků, floristek a architektů

Floristky získaly 1. a 3. místo v soutěži odborných učilišť, architekti získali 1. místo v soutěži pořádané Svazem zakládání a údržby zeleně.
Náš technik byl 8. v celostátním kole soutěže AMAVET.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.