Největší studentský projekt v historii školy

Největší studentský projekt v historii školy

Žáci zahradnických a uměleckých oborů zmapovali více než 1,6 milionů m2 zeleně.

Budoucí zahradní architekti dokončili na konci roku 2017 dvouletý projekt nazvaný Strategický plán rozvoje zeleně vybraných příspěvkových organizací Krajského úřadu Pardubického kraje. Studenti v rámci výuky předmětů zahradní architektura a zahradní design navštívili celkem 156 lokalit (například zahrad, parkově upravených ploch, dvorků, atrií, střešních zahrad apod.) ve všech okresech Pardubického kraje. Jejich hlavním úkolem bylo zhodnotit dle metodiky o dvanácti atributech aktuální stav zeleně vybraných školských a zdravotnických institucí i zařízení sociálních služeb. Žáci především mapovali kvalitu a kvantitu vegetačních a rekreačních prvků, včetně vytvoření návrhu opatření vedoucích ke zlepšení stávajícího stavu. Nejčastějšími zjištěnými problémy byly: nedostatek rekreačních prvků, absence nových výsadeb vegetace a dílčí chyby v péči o zeleň.

Aleš Papáček (Ga)

30.1.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Termíny, včetně výstavy vánoční floristiky a historické techniky

Přehlídky středních škol 2018

Zájemci o studium se s námi mohou setkat v následujících městech ...

Jídelní lístek školní jídelny

Aktuální jídelní lístek naleznete zde

Výstavba centra pro odbornou výuku pokračuje

Stavba nových atelierů pro výuku zahradní architektury a grafického desingu pokračuje rychlým tempem. Výběr výkonných počítačů pro nové centrum výpočetní techniky pro technické obory finišuje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.