Největší studentský projekt v historii školy

Největší studentský projekt v historii školy

Žáci zahradnických a uměleckých oborů zmapovali více než 1,6 milionů m2 zeleně.

Budoucí zahradní architekti dokončili na konci roku 2017 dvouletý projekt nazvaný Strategický plán rozvoje zeleně vybraných příspěvkových organizací Krajského úřadu Pardubického kraje. Studenti v rámci výuky předmětů zahradní architektura a zahradní design navštívili celkem 156 lokalit (například zahrad, parkově upravených ploch, dvorků, atrií, střešních zahrad apod.) ve všech okresech Pardubického kraje. Jejich hlavním úkolem bylo zhodnotit dle metodiky o dvanácti atributech aktuální stav zeleně vybraných školských a zdravotnických institucí i zařízení sociálních služeb. Žáci především mapovali kvalitu a kvantitu vegetačních a rekreačních prvků, včetně vytvoření návrhu opatření vedoucích ke zlepšení stávajícího stavu. Nejčastějšími zjištěnými problémy byly: nedostatek rekreačních prvků, absence nových výsadeb vegetace a dílčí chyby v péči o zeleň.

Aleš Papáček (Ga)

30.1.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Přihlášky na střední školy podávejte do 28. 2. 2018

Odeslat přihlášku na všechny obory je potřeba do 28. 2. 2018. U maturitních oborů uspořádáme přípravný kurz ke státním zkouškám z ČJ a Mat. Státní zkoušky nekonají zájemci o učební a umělecké obory.

Novinky v našich chovech

Spustili jsme, jako první škola v ČR, online přenos z webkamery z chovů našich drápkatých opiček. Ikonu pro spuštění naleznete v horní liště vpravo a dole, pod důležitými odkazy (denně mezi 14-07 h.)

Poslední dny otevřených dveří

Pá 23. 02. 2018 13 - 17 h
So 24. 02. 2018 09 - 12 h

Maturitní ples technických oborů

Třídy: M4A a M4B.
23. února 2018 od 19,30.
Smetanův dům Litomyšl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.