Největší studentský projekt v historii školy

Největší studentský projekt v historii školy

Žáci zahradnických a uměleckých oborů zmapovali více než 1,6 milionů m2 zeleně.

Budoucí zahradní architekti dokončili na konci roku 2017 dvouletý projekt nazvaný Strategický plán rozvoje zeleně vybraných příspěvkových organizací Krajského úřadu Pardubického kraje. Studenti v rámci výuky předmětů zahradní architektura a zahradní design navštívili celkem 156 lokalit (například zahrad, parkově upravených ploch, dvorků, atrií, střešních zahrad apod.) ve všech okresech Pardubického kraje. Jejich hlavním úkolem bylo zhodnotit dle metodiky o dvanácti atributech aktuální stav zeleně vybraných školských a zdravotnických institucí i zařízení sociálních služeb. Žáci především mapovali kvalitu a kvantitu vegetačních a rekreačních prvků, včetně vytvoření návrhu opatření vedoucích ke zlepšení stávajícího stavu. Nejčastějšími zjištěnými problémy byly: nedostatek rekreačních prvků, absence nových výsadeb vegetace a dílčí chyby v péči o zeleň.

Aleš Papáček (Ga)

30.1.2018 | Aleš Papáček

Důležité zprávy

Spuštění webové aplikace Bakaláři pro rodiče a žáky

16. ledna byly v odkazu Bakaláři (v levém horním rohu webových stránek) spuštěny přístupy rodičů a žáků do systému Bakaláři, kde lze vidět především absenci a průběžnou klasifikaci konkrétního žáka.

Schůzka rodičů žáků 4. ročníků

Schůzka rodičů žáků čtvrtých ročníků se koná 11. února 2019 od 16 hodin.

Otevření nového centra odborných učeben

31. ledna slavnostně otevíráme novou budovu odborných učeben. Zahradníci a výstavníci získají tropický skleník a ateliéry, chovatelé teraristické expozice, technické obory nové výpočetní středisko.

Dny otevřených dveří

Termíny v roce 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.