Terraristika Hamm letos potřetí

Terraristika Hamm letos potřetí

Protože se letošní třetí největší evropská teraristická akce konala hned na začátku září, budeme zájezd pro žáky připravovat až na 8. prosinec 2018.
.
Do Hammu jsme tentokrát jeli vyměnit předem domluvený chovný materiál se špičkovými evropskými chovateli, abychom mohli z letošních odchovů sestavit nepříbuzné chovné páry.

Zářijový Hamm byl letos, co do počtu chovatelů, asi největší a nejzajímavější. Neobvykle velká byla např. nabídka některých druhů chameleonů (zejména skupiny trioceros) a jednoho z největších druhů gekonů  - Rhacodactylus leachianus z řady lokalit.

Naopak z chovů téměř vymizela celá řada dříve zcala běžných i vzácnějších druhů phelsum (ornata, inexpectata, guimbeaui, cepediana ...) a lygodactylů (lugubris, kimhowelli).  Do budoucna budou jen obtížně sehnatelní a často jen jedno z pohlaví (podle teploty líhnutí vajec). Připadá mi, že v tomto směru jsou nejaktivnější někteří čeští chovatelé.

K vidění nebyl téměř žádný strophurus (letošní odchovy snad budou k prodeji v prosinci) a z diplodactylů byl prodejný pouze jediný pár  - překrásný Diplodactylus furcosus, který se nám naštěstí podařilo získat. Naopak, jen těsně nám unikl štír Pandinus viatoris, po kterém toužím. V letošním horkém létě se totiž kolegům povedlo rozmnožil Pandinus imperator (téměř 30 mláďat), tak bychom rádi naši sbírku rozšířili o třetí druh.

Nově, mimo zmíněných diplodactylů, jsme si dovezli kolonii Atta sexdens a nádherný nepříbuzný pár Crotaphytus collaris wichita mountains (modré tělo se žlutou hlavou). Tomu se prostě nedalo odolat. 

Nejvzácnějším přírůstkem do nových školních prostor však bude Cnemaspis psychedelica, jehož chovatelé z celého světa by se dali spočítat na prstech jedné ruky.

20.9.2018 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Dny otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na dny otevřených dveří v naší škole v pátek 22.10.2021 13-17h
sobota 23.10.2021 9-12h. Registrace na odkazu zde:

Upozornění - úpravy rozvrhu

U nezletilých žáků žádají o případné úpravy rozvrhu (z důvodu např. změn v jízdním řádu vlaků a autobusů) pouze zákonní zástupci žáka, a to výhradně písemnou formou.

Volné dny - školní rok 2021/2022 - informace pro rodiče I.

Naše škola předpokládá následující dny volna navazující na dny státních svátků a školních prázdnin:
pondělí 27. září (28. září)
pondělí, úterý 25. a 26. října (28. říjen, podzimní prázdniny)

Volné dny - školní rok 2021/2022 - informace pro rodiče II.

úterý, středa 21. a 22. prosince (vánoční svátky)

Naopak - ve středu 17. listopadu škola zajišťuje ubytování ve svých DM.
Žáci (mimo 1. ročníků) se rovněž zúčastní Vánoční výstavy 17. - 20. 12.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.