Výstava Alpe Devero

Výstava Alpe Devero

Na pozvání nejvýše položené školy v oblasti italských Alp, naší partnerské školy v Crodu, jsme se zúčastnili tradiční zemědělské výstavy v obci Baceno.

Naše partnerství začalo již v roce 1989 a v posledních 15 letech, zvláště po výstavbě nové školní ubytovny (2015), se počet společných odborných praxí, stáží, zájezdů a výstav zvýšil až na 8 - 10 akcí ročně.

 

Protože naše floristky připravily floristická aranžmá na samotnou výstavu již předem, mohli se studenti zahradní architektury plně účastnit pestrého doprovodného programu připraveného naší partnerskou školou:

 

1.den - náš oblíbený přejezd nejvyššími průsmyky v oblasti San Bernardino ve švýcarských Alpách, po překročení hranice návštěva jedinečného poutního kostela v městečku RE, prohlídka zahradnických firem ve městě Santa Maria Maggiore a Crodo a po ubytování výlet do unikátního ekologického systému jeskyní Orridi di Uriezzo.  Návrat po březích horské řeky Toce v korytu vyhloubeném ve skalních masivech loubeného výsadbami tomelů a kamélií. Výlet do horských vesniček.

2.den - instalace výstavy, tradiční největší sobotní trh v Domodossole, odpoledne túra do horských vesnic Devera a Crampiola,  jezero Lago di Devero a Lago delle Streghe. Společná večeře plná místních alpských specialit.

3.den - jezero Lago d'Orta, návštěva nádherého historického městečka Orta San Giulio se spoustou malých krámků a obchůdků, po ukončení výstavy večerní koupání v místních termálních lázních Premia Terme pod vrcholky hor a vodopády.

Ivo Jiránek

22.11.2017 | Ivo Jiránek

Důležité zprávy

Podávání přihlášek do 1.3.2020

Přihlášky na maturitní a učební obory naší školy se mohou podávat do 1.3. 2020.
Přihlášky na obory s talentovou zkouškou do 24.2. 2020.

Přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na naší škole opět pořádáme přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Kurz se koná v sobotu 28. 3. od 8:30. Kontakt: jana.drimlova@szat.cz nebo tel. 464 603 111.

Výměny žáků s partnerskou školou v Amboise začátkem března

Letos proběhne řada akcí a výměn žáků se školou v Amboise. V březnu až v červnu k nám přijede 50 studentů z Amboise, naši výstavníci a zahradníci naopak pojedou na plenéry a výstavy na zámky na Loiře

Dny otevřených dveří

Pátek 28.2. 13:00-17:00
Sobota 29.2. 9:00-12:00
Případně nás můžete navštívit individuálně po předchozí dohodě.
Přihlášky ke studiu neváhejte vzít s sebou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.