Za banány do tropického skleníku naší školy

Za banány do tropického skleníku naší školy

Banánovník patří k ozdobám botanických zahrad a vždy vyvolává zájem návštěvníků. A je toho opravdu mnoho, co obdivovat na této tropické rostlině. Banánovník na první pohled vypadá jako strom, jenže nemá dřevnatý kmen, a proto je to vlastně gigantická bylina, která dorůstá až devět metrů. Dále určitě pozornost návštěvníků zaujmou dlouhé světle zelené listy.

V letošním roce banánovník v tropickém skleníku Střední zahradnické a technické školy v Litomyšli zakvetl a bohatě plodil.

Mohutná převislá květenství mohou pěstitelům poskytnout opravdu velké množství chutných plodů.  Nejdříve jsou plody zelené a menší velikosti, postupně se zvětšují a žloutnou.  Nám se podařilo vypěstovat několik desítek plodů, které můžete obdivovat na přiložených fotografiích.

Bohužel rostlina po dozrání plodů odumře a kolem sebe vytvoří řadu nových rostlin. V přírodě se banánovníky rozmnožují semeny. Ovšem dnes byla vypěstována řada kultivarů s plody bez semen.

Richtr Jan

 

https://www.facebook.com/szatcz/photos/pcb.3953164178131614/3953154288132603/

5.5.2021 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Výsledky přijímacího řízení Zahradnictví - 2. kolo

Výsledky přijímacího řízení pro maturitní obor Zahradnictví najdete zde v sekci Uchazeč.

Rozhodnutí o přijetí žáků k umístění do domova mládeže

Rozhodnutí o přijetí žáků k umístění do domova mládeže ve školním roce 2024/25

Slavnostní vyřazení

V červnu proběhlo slavnostní vyřazení našich maturantů v Litomyšli. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším životě.

Vyhlašujeme 2.kolo přijímacího řízení

na maturitní obor Zahradnictví. Přihlášky můžete podat nejpozději do 24.5. Více informací zde.