Za banány do tropického skleníku naší školy

Za banány do tropického skleníku naší školy

Banánovník patří k ozdobám botanických zahrad a vždy vyvolává zájem návštěvníků. A je toho opravdu mnoho, co obdivovat na této tropické rostlině. Banánovník na první pohled vypadá jako strom, jenže nemá dřevnatý kmen, a proto je to vlastně gigantická bylina, která dorůstá až devět metrů. Dále určitě pozornost návštěvníků zaujmou dlouhé světle zelené listy.

V letošním roce banánovník v tropickém skleníku Střední zahradnické a technické školy v Litomyšli zakvetl a bohatě plodil.

Mohutná převislá květenství mohou pěstitelům poskytnout opravdu velké množství chutných plodů.  Nejdříve jsou plody zelené a menší velikosti, postupně se zvětšují a žloutnou.  Nám se podařilo vypěstovat několik desítek plodů, které můžete obdivovat na přiložených fotografiích.

Bohužel rostlina po dozrání plodů odumře a kolem sebe vytvoří řadu nových rostlin. V přírodě se banánovníky rozmnožují semeny. Ovšem dnes byla vypěstována řada kultivarů s plody bez semen.

Richtr Jan

 

https://www.facebook.com/szatcz/photos/pcb.3953164178131614/3953154288132603/

5.5.2021 | Kateřina Burkovcová

Důležité zprávy

Stále přijímáme přihlášky na některé obory naší školy

Je vyhlášeno 2. kolo příjm. řízení pro obory s výučním listem a maturitní obory Zahradnictví, obor Mechanizace a služby a obor Scénická a výstavní tvorba.

Nekonání školní přijímací zkoušky

Školní přijímací zkouška v oborech vzdělání 41-45-M/01 Mechanizace a služby a 41-44-M/01 Zahradnictví se nekoná. Více informací najdete v sekci Uchazeč.

Přijímací řízení 2021

19.5.2021 - Zveřejnění výsledků přijímacího řízení. Uchazeč se najde pod číslem jednacím, které bylo uvedeno na písemné pozvánce k přijm. řízení. Výsledky přijm. řízení - v sekci Uchazeč.

Návrat k prezenční výuce

Dne 24.5. jsme přivítali žáky zpět ve škole, kdy se vrátili k prezenční výuce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.