Floristické tvoření v Sázavském klášteře

Již třetí rok se naše škola aktivně účastní koncem května Květinového dne v krásném přírodním areálu Sázavského kláštera.

Naším úkolem bylo vytvořit během dvou dnů tři trůny a tři květinové modely pro královnu luk, polí a lesa. Pod vedením mistryně ve floristice Kláry Franc Vavříkové jsme v severní zahradě kláštera vytvořili tři zajímavé objekty s živými postavami, ve floristické dílničce pod širým nebem pak mistr florista Jaromír Kokeš s našimi žáky učil návštěvníky kláštera vázat kulaté kytice. Celé akce se účastnilo sedm studentů naší školy, kteří tak měli možnost si své dovednosti zkusit přímo na place pod vedením těch nejlepších floristů ČR!

Eva Klabanová

30.5.2017 | Jaromír Doležal

Důležité zprávy

Kritéria pro druhé kolo přijímacího řízení

pro rok 2026 naleznete na odkazu níže

Otevíráme 2.kolo přijímacího řízení pro tyto obory:

Chovatel cizokrajných zvířat, Zahradnictví, Scénická a výstavní tvorba a Zahradnické práce. Přesné počty přijímaných žáků a kritéria pro přijetí budou zveřejněny během dne v sekci Uchazeč.

Výsledky přijímacího řízení 2026 - 1. kolo

jsou zveřejněny od 15.5.2026 na odkazu níže

Střední na zkoušku

Zažij naši školu na vlastní kůži.
Přemýšlíš, kam po základní škole? Nejsi si jistý/á, jaký obor si vybrat? Přijď si to vyzkoušet k nám!